Specyfik

| Dodano: 1 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

Nieszczęśni chorzy w Afryce ufnie i z wielką nadzieją oczekują na szczepionkę przeciwko AIDS, bo przecież cudotwórczy specyfik, dostarczony pod egidą szlachetnej Organizacji Narodów Zjednoczonych, gwarantuje powrót do zdrowia i długie życie. Prawda? Owszem.
Zanim jednak wspaniały ten specyfik trafi do cierpiących w trudno dostępnym afrykańskim buszu, po drodze wszystko może się zdarzyć. I zdarza się. Wszystko.
Słyszeliście, zapewne, o podróbkach towarowych, o fałszywych dżinsach, damskich torebkach i perfumach? A przecież leki też są towarem. Bardzo poszukiwanym.
Zyski ze sprzedaży lekarstw muszą wielokrotnie przewyższać poniesione nakłady na produkcję. Inaczej wielkim korporacjom przedsięwzięcie się nie opłaci. Profity zatem muszą być naprawę bardzo znaczące. I te profity należy maksymalizować. W jaki sposób? Każdy absolwent uczelni ekonomicznej wam to powie - znacznym obniżeniem kosztów produkcji. Jak znacznym ? Bardzo. Jak bardzo? Nieskończenie. Ale przecież istnieją jakieś granice takiego działania? - spytacie. Otóż, tkwicie uporczywie w błędzie. Poważnym. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” - nakazywał przecież Poeta w swoim popularnym poradniku biznesowym. I biznesmeni sięgają.
Autor szafuje morderstwami bez opamiętania? A jakże bez nich prowadzić poważny interes? Przymusowe a przedwczesne zgony są na porządku dziennym. I nocnym. Oszustwa? Mnogie i pomysłowe. Pieniądze? W nadmiarze - na licznych kontach bankowych i w gotówce. Kobiety? Wyłącznie piękne, łagodne, serdeczne, słodkie i bardzo oddane. Mamonie. Mężczyźni? Mili każdemu damskiemu sercu bogaci dranie i przystojni, wysocy bruneci - oszuści matrymonialni. Romantyczna miłość? Sowicie opłacona z góry przez szczodrego sponsora i w pełni wkalkulowana w cenę ryzyka handlowego.
Polecamy.

Źródło: http://www.selkar.pl ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Specyfik"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Specyfik"

Specyfik - kryminał Aleksandra Janowskiego

Aleksander Janowski autor następujących książek: ”Opowieści niezwykłe”, „Podwójną przynętę”, „Mucha” oraz niezwykłego ”Satelitę”. Ostatnio wydał „Specyfik” powieść kryminalno-obyczajową, w której opisuje wydarzenie mające okazać się niezwykle wpływowym interesem dla bogatego biznesmena Michaela Nortona, prezesa Medical-u. Owym specyfikiem ma okazać się lek na AIDS, który trzeba dostarczyć do „państw Afryki i Azji Południowo – Wschodniej”. Cała akcja jest objęta „programem medycznym pod egidą, jak oni mówią,...

Recenzja pannazuzanna.com

O czym może marzyć obrzydliwie bogaty człowiek? O tym, by być jeszcze bardziej obrzydliwym w swoim bogactwie. No, i może o nowym jachcie, Airbusie, nowej posiadłości z kortem tenisowym i basenem, kolii dla żony, albo o nowej żonie. Mogę się tylko domyślać, bo nie należę do tej grupy majątkowej i nie aspiruję, by się w niej znaleźć. I choć stare porzekadło głosi pecunia non olet, to czytając książkę Aleksandra Janowskiego „Specyfik”, nie można zgodzić się z tą sentencją. Śmierdzą i to niemiłosiernie! Michael...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl