Dziewczynka w czerwonym płaszczyku

| Dodano: 20 czerwiec 2013 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Autorka zainspirowana filmem „Listą Schindlera”, oraz przedstawioną tam dziewczynką w czerwonym płaszczyku napisała książkę o tytule „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”. W tytułowej postaci Roma Ligocka odnalazła bowiem sama siebie. Dzieciństwo spędzone w getcie, strach, upokorzenia i wszechobecna śmierć zostają ukazane w tej niezwykłej książce z pozycji dziecka. Poznamy również powojenne losy pisarki: zabawy w towarzystwie kuzyna - Romana Polańskiego i przyjaciela - Ryszarda Horowitza, przelotna fascynacja komunizmem, świat cyganerii artystycznej Krakowa, przyjaźń z Piotrem Skrzyneckim, liczne romanse, emigrację, karierę w show businessie, ale także autorkę której przyszło zmagać się z depresją i uzależnieniem od leków będącym wynikiem wojennej traumy.

Dostępna w

Opinie o: "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku"

Roma Ligocka "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku"

Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, to zapis wspomnień wojennych Romy Ligockiej (prawdziwe nazwisko: Roma Liebling) , która jako mała dziewczynka przebywała w getcie krakowskim, a po ucieczce z niego, wraz z matką, ukrywała się po stronie aryjskiej. Książka ta to przejmująca historia małej dziewczynki, która rzucona w otchłań bezlitosnej wojny nie bardzo jeszcze rozumie, co się wokół niej dzieje, ale jednocześnie posiada już wysoko rozwinięty instynkt przetrwania. Jak każde dziecko, zachwyca...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku