Wypracowania Zofia Nałkowska "Medaliony"

| Dodano: 24 wrzesień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

Wypracowania Zofia Nałkowska "Medaliony"

Spis wypracowań:

„Człowiek jest mocny”. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Człowiek jest mocny” zawartego w "Medalionach" Zofii Nałkowskiej. Michał P., Żyd, który pracował przymusowo u niemieckiego okupanta opowiada prawdę na temat zdarzeń mających miejsce w Chełmnie i okolicznych lasach. Ujawnia jak zagazowywano tysiące osób, jak grabiono ich ciała pośród których sam rozpoznał wlaną żonę i dzieci. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 430 słów.

„Dorośli i Dzieci w Oświęcimiu”. „Dorośli i dzieci w Oświęcimiu” to jedno z opowiadań zawartych w „Medalionach” Zofii Nałkowskiej. To w nim czytelnik dowiaduje się, że wydarzenia związane z drugą wojną światową wskazują, że nie tylko w Warszawie, Treblinkach czy Oświęcimiu rozgrywała się tragedia. Uwidocznione zostaje również jak bardzo śmierć jako codzienne doświadczenie zmieniła sposób postrzegania ludzi. To w tym opowiadaniu padają również słynne słowa, motto utworu „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Całość zawiera 228 słów.

„Dno” analiza. "Dno” to jedno z opowiadań zawarte w „Medalionach” Zofii Nałkowskiej. Utwór opisuje drogę więźniów z Pawiaka do obozu dla kobiety, los więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrucku. Jej pragnieniem jest ludzka życzliwość, bo jako matka cierpi, straciła dwoje dzieci i nie wie co się z nimi stało, wie jedynie, że jej mąż zginął w obozie w Pruszkowie. Wstrząsa jej opowieść o pobycie w obozie w Ravensbruck, to tam bowiem bez znieczuleń, brudnymi przyrządami wykonywano eksperymenty i badania medyczne na więźniarkach. To tylko jeden z nielicznych faktów, które zostają ukazane w jej opowieści. Całość zawiera 440 słów.

„Dwojra zielona” Główna bohaterka opowiadania „Dwojra zielona” to trzydziestopięcioletnia kobieta z przepaską na twarzy. Narratorka podąża z kobietą aż do mieszkania, którym ta obecnie się opiekuje. Z jej relacji dowiadujemy się jak wyglądało życie w getcie, w jaki sposób zginął jej mąż, jak straciła oko. Poznajemy także prawdę o pracy w fabryce amunicji. W tym właśnie czasie wycieńczona, głodna ratowała się w jedyny sposób jaki pozostał, kolejno wyrywała złote zęby by płacić nimi za chleb. Tekst zawiera 388 słów.

„Kobieta cmentarna”. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Kobieta cmentarna” zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej. Głowna bohaterka to kobieta zajmująca się porządkiem na cmentarzu, za jego murem toczy się tragedia. Trwa likwidacja getta z podpalonych domów wyskakują ludzie, matki zrzucają zawinięte w materiał niemowlęta aby śmierć była dla nich mniej bolesna. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 228 słów.

„Przy torze kolejowym” Wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Przy torze kolejowym”. zawartego w książce Zofii Nałkowskiej pod tytułem „Medaliony”. Prezentuje ono los kobiety jednej z wielu ofiar okrutnej wojny. Kobieta o której mowa została znaleziona przy torach koło lasu obok ciał dwóch mężczyzn, ona sam była ciężko ranna i wycieńczona. Jak się okazało cała trójka to uciekinierzy z jednego z transportów do obozu zagłady. Wypracowanie zawiera dokładna analizę treści oraz wyjaśnienie wymowy utworu. Całość zawiera 269 słów.

„Wiza” - analiza Wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Kobieta cmentarna” zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej. Głowna bohaterka to kobieta ciężko doświadczona przez wojnę pomimo tego nie wspomina o własnym cierpieniu a opowiada o innych. To z jej relacji czytelnik dowiaduje się czym były i jak wyglądały tytułowe wizy. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 286 słów.

„Profesor Spanner”. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Profesor Spanner” zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej. Opowiadanie ukazuje wstrząsające fakty na temat działalności tytułowego profesora, który dopuszczała się rozczłonkowywania i preparowania ludzkich ciała w celu wyrabiania mydła. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 318 słów

Geneza i znaczenie tytułu lektury. Nałkowska napisała „Medaliony" w oparciu o badania i obserwacje, poczynione podczas prac Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich, której była członkiem. Opowiadania oparte są na relacjach więźniów obozów hitlerowskich i naocznych świadków zbrodni oraz przeprowadzonych wizjach lokalnych w miejscach masowego mordu. Wypracowanie zawiera 451 słów.

Motyw cierpienia w utworze. Poniższe wypracowanie realizuje motyw cierpienia na podstawie utworu Zofii Nałkowskiej pod tytułem „Medaliony”. Utwór ten zawiera sobie rzeczywisty i literacki przykład cierpienia człowieka. Wypracowanie zawiera 406 słów

Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np. charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.

Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/wypracowania-zofia-nalkowska-medaliony_p84 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wypracowania Zofia Nałkowska "Medaliony""

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl