Książka na prezent mikołajkowy dla dziecka

Obrazek artykułu
Jak wiadomo, na Boże Narodzenie najbardziej wyczekują dzieci, które nie mogą doczekać się spotkania z Mikołajem. Książka na prezent mikołajkowy dla dziecka umili najmłodszym czas oczekiwania.

Święta Bożego Narodzenia od lat cieszą się największą popularnością pośród innych obchodzonych corocznie świąt. Główny powód w tej sytuacji pozostaje jeden. Oczekiwane odwiedziny roznoszącego podarki św. Mikołaja. Na świąteczne prezenty najbardziej wyczekują dzieci, a rodzice głowią się nad wyborem najlepszego upominku. Na szczęście istnieje sprawdzony pomysł - książka. Korzystając z niego, na pewno sprawdzimy malcowi przyjemność. Warto przy okazji pamiętać, jak niezwykłą moc ma bajkoterapia. Z pomocą bajki uczynimy świat dziecka szczęśliwszym i piękniejszym.


Książka na prezent mikołajkowy dla dziecka umili najmłodszym czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Warto więc, by 6 grudnia Mikołaj przyniósł dzieciom książeczki. Oczywiście rodzice nie powinni zapominać, że wspólne czytanie to chwila umacniająca emocjonalne więzi. Warto więc sprawić, aby moment ten przywołał świąteczny, rodzinny czas. Pamiętajmy również, że ewentualne, dodane do podarku słodycze, na pewno nie umniejszą apetytu na lekturę.


Książka na prezent dla dziecka


Książka na prezent mikołajkowy dla dziecka lub jako pakunek umieszczony pod świąteczną choinką to niezawodny upominek. Zawsze wywołuje on uśmiech na dziecięcej twarzy. Oczywiście może się zdarzyć, że w pierwszej kolejności malec zachwyci się otrzymanymi zabawkami. Gdy jednak zdążę się one opatrzyć i znudzić, książka stanie się nie lada atrakcją. Poznajmy więc książki polecane na prezent dla dziecka.Zaprezentowane pozycje to książki dla dzieci w różnym wieku. Dokonując wyboru. nie kierujmy się więc okładką, ale opisem lektury. Dzięki temu zyskamy pewność, że będzie ona atrakcyjna dla malca.


Książki dla dzieci do czytania to bardzo bogata kolekcja. Znajdziemy w niej baśnie, bajki, bajeczki, opowiadania, czy rymowane historyjki. Wybierając pozycję dla malca, powinniśmy pamiętać, że najmłodszym najbardziej spodobają się rymowanki. Krótkie wierszyki oraz nieco dłuższe wierszowane opowiastki będą łatwe do zrozumienia i zapamiętania. Wiele z nich napisanych jest w humorystycznej formie. W treści nie brakuje oczywiście mądrych morałów, ciekawostek i informacji wartych zapamiętania. Wierszobajanie pod choinką będzie więc kształcącą rozrywką.


Autorzy książek dla najmłodszych dzieci nie zapominają oczywiście o roli ilustracji. To bowiem kolorowe rysunki budzą ciekawość, rozbudzają wyobraźnię i ułatwiają „przenoszenie się” do opisanego świata. Zwracajmy więc uwagę na pięknie ozdobione książeczki.


Ciekawa książka może zachęcić dziecko do samodzielnego czytania. Dzieciom w wieku szkolnym wręczajmy więc mądre lektury z wartościowym przesłaniem. Takie, które rozbudzą dziecięcą wyobraźnię, będą uczyć właściwych zachowań, podkreślać pożądane postawy oraz karcić te niewłaściwe. Dzięki temu czytanie stanie się mądrą, wartościową lekcją. W tym miejscu warto podkreślić znaczenie bajek i opowiadań terapeutycznych. Takie również znajdziemy pośród zaprezentowanych pozycji.


Rodzice, którzy przede wszystkim chcieliby, aby przyjemność czytania łączyła się z nauką, mogą dokonać wyboru pośród książek edukacyjnych. Ogromną popularnością cieszą się te, które ułatwiają naukę języka obcego. Tyle że trzeba zastanowić się, czy w święta nie lepiej postawić na lżejszą i jednocześnie przyjemniejszą książkę.


Wiedząc już, dlaczego warto czytać dzieciom, pozostaje wybrać właściwą książkę na prezent. Pośród zaprezentowanych pozycji z łatwością znajdziemy tą, która nas zainteresuje. Oczywiście wiele osób lubi móc przebierać w niezliczonej ilości tytułów. Wówczas warto zerknąć na NAJLEPSZE BAJKI DLA DZIECI


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl