Książka na Dzień Matki – najlepszy prezent dla mamy

Obrazek artykułu
26 maja ponownie obchodzić będziemy Dzień Matki. Warto pomyśleć o upominku. Najlepszy prezent dla mamy to książka. Pora wybrać najlepszą.

W ciągu roku nadarza się mnóstwo okazji do okazywania mamom miłości i wdzięczności. W zasadzie nadaje się do tego każdy dzień. Niestety. Nie zwykliśmy o tym pamiętać. Obowiązków, problemów i spraw do ogarnięcia jest tak dużo, że nie znajdujemy czasu, a nawet ochoty, by zaprzątać sobie głowy podobnymi frazesami. Warto więc pamiętać o dniu stworzonym do tego, by powiedzieć mamie – „kocham Cię”. Dzień Matki  to święto, którego nie można pominąć. W różnych dniach obchodzone jest ono prawie na całym świecie i wszędzie wyraża szacunek dla rodzicielek.


26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Warto pomyśleć o miłym upominku. Najlepszy prezent dla mamy to książka. Sztampowe podarki już na kilka tygodni przed nastaniem tej daty zaleją sklepowe półki. Jak zawsze największym zainteresowaniem będą cieszyć się kwiaty i bombonierki. To miłe prezenciki, tyle że ich urok trwać będzie tylko krótką chwilę.


Książka na Dzień Matki będzie cieszyć bardzo długo i stanie się ponadczasową pamiątką. Książki bowiem nie więdną, nie tracą terminu ważności i nie wychodzą z mody. Ponadto nie dość, że umilają czas, to jaszcze świetnie wyglądają na każdej półce. Skoro więc wiemy, że będzie to doskonały podarek, pozostaje nam zadać sobie pytanie. Co czytają mamy?


Książka na Dzień Matki - najlepszy prezent dla mamy


Udzielenie odpowiedzi wcale nie będzie łatwe. Należy przecież pamiętać, że każda mama jest zupełnie inną osobą. Lekturę musimy wybrać wedle upodobań, jakie ma nasza mama. Na pewno wiemy, czy lubi ona mocne wrażenia, wzruszające historię, czy przejmujące fakty lub romantyzm. Ta wskazówka w zupełności nam wystarczy. Pośród zróżnicowanych gatunków literackich z pewnością znajduje się książka dla mamy na Dzień Matki i każdą inną okazję.
Książka na Dzień Matki powinna poruszać i na długo pozostawać w pamięci. Opisana historia musi wywoływać silne emocje, bo wówczas czytanie dostarcza ekscytujących wrażeń. Powieści obyczajowe spodobają się każdej mamie. Gatunek ten spełnia bowiem te warunki. Fabuła tego rodzaju książek często inspirowana jest prawdziwym życiem. Dzięki temu łatwo poczynić odniesienia do rzeczywistości i utożsamić się z bohaterami.


Popularnością wśród mam cieszą się kryminały.  Już od dłuższego czasu gatunek ten zyskuje coraz więcej zwolenników. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Możliwość poznawania arkanów zbrodni i przestępców gwarantuje niezapomniane wrażenia. Kryminały dla kobiet w tym mam powinny oferować odpowiednią dozę grozy i niepokoju. Książka ma pozwalać nieco się bać, ale na pewno nie przerażać, czy obrzydzać.Dla mam odpowiednie będą także komedie. Każdy czasem potrzebuje chwili wytchnienia, w której nie zabraknie uśmiechu n twarzy. Książki na poprawę humoru to pozycje lekkie i przyjemne. Czyta się je szybko i bardzo chętnie się do nich wraca. W momentach chandry warto bowiem jeszcze raz przeżyć pełne wesołości historie wraz z bohaterami.


Odpowiednie będą również reportaże. Dzięki nim nasza mama w dowolnym miejscu i czasie odbędzie wyjątkową podróż. Pozna rejony, w których nigdy nie była oraz ludzi, których nie mogłaby spotkać. A tak nawet najdalsze wojaże okażą się realne. Nie możemy oczywiście zapominać, że niektóre mamy oczekują wręcz wyśnionych, nierzeczywistych wrażeń. Tutaj literatura także nie zawodzi. Fantastyka zaspakaja te potrzeby. Z tym gatunkiem nie ma przecież rzeczy niemożliwych.


Propozycje można wysnuwać długo. Najlepiej jednak jeżeli sami wybierzemy książkę dla mamy. Wystarczy poświęcić, krótką chwilę, by zapoznać się z polecanymi tytułami. Pośród tych książek z pewnością jest tytuł, który zechcemy sprezentować mamie. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl