Książka dla babci - 5 cudnych tytułów!

Obrazek artykułu
Babci zawsze warto wręczyć podarek, a Dzień Babci to wręcz idealna okazja, więc należy pomyśleć o ciekawym upominku. Książka dla babci - 5 cudnych tytułów, to doskonały pomysł na prezent.

Dla wielu osób babcia to najbardziej wyjątkowa osoba. Budzi ona skojarzenia z domowym ciepłem, troskliwością, a także rozpieszczającymi zmysły frykasami. Okazuje się bowiem, że sporo osób twierdzi, że najpyszniejsze dania potrafi przygotować właśnie babcia. To dlatego często ona jest odpowiedzialna za potrawy, które cyklicznie towarzyszą wszelkim świętom, czy słodkie smakołyki, na które w odwiedziny przybywają wnuczęta.


Pęd codzienności często sprawia, że nie pamiętamy o najbliższych. Czas upływa jednak bardzo szybko, dlatego warto celebrować wszystkie momenty. Te, które spędzimy z najbliższymi nam seniorami, cenić należy szczególnie. Chwile spędzane z babcią najpewniej będą ciepłe i pełne wzruszeń. Pamiętając o życiowym doświadczeniu i mądrości babci, warto korzystać z jej wiedzy i podziękować za poświęcony nam czas.


Książka na Dzień Babci i Dziadka

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-dzien-babci-dziadka


Skoro babcia to tak niezwykła osoba warto wręczyć jej podarek. Dzień Babci przypadający 21 stycznia to wręcz idealna okazja, więc należy pomyśleć o ciekawym upominku. Książka dla babci - 5 cudnych tytułów, to doskonały pomysł na prezent. Właściwie dobrana lektura to ponadczasowy i bardzo uniwersalny upominek. Dzięki niemu obdarowana osoba, wielokrotnie miło o nas pomyśli.


Książka dla babci - 5 cudnych tytułów


Podczas wybierania książki, którą naszym zdaniem z przyjemnością przeczyta babcia, nie zapominajmy, że bez względu na wiek, babcia to przede wszystkim kobieta. Jak każda przedstawicielka płci pięknej doceni więc pełne wzruszeń lektury, które długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Na takich więc skoncentrujmy się i takie poznajmy.


Książka dla babci to „Królowa kokonu”. Ta współczesna, poruszająca powieść jest interpretacją podania o świętej Zofii i jej córkach. Tym samym możemy założyć, że opowieść kryje w sobie ziarno prawdy, które „ubrano” w atrakcyjną, łatwą do interpretacji treść. Akcja powieści celowo została osadzona w znanych nam realiach. Warto pamiętać, że jest inspirowana losami bohaterek sprzed setek lat. W pierwszej kolejności poznamy Zofię, której towarzyszy bezustanny lęk, który mimo wszystko nie jest w stanie zagłuszyć nadziei. Jej mąż jest alkoholikiem, a ich trzy córki wymagają szczególnej opieki. Jedna z dziewczynek tak bardzo wierzy, że ludzie mogą latać, że skacze  z balkonu. Następna ma rozdwojenie osobowości, a ostatnia, choć zdrowa, cierpi emocjonalne katusze. Zofia pomimo tak skomplikowanej sytuacji życiowej nigdy nie podsyca w swym sercu poczucia rozczarowania, czy gniewu. Wręcz przeciwnie, wpaja swym córka,  na własnym przykładzie, że do życia potrzebne są trzy uczucia: nadzieja, wiara, miłość. To bardzo poruszająca i mądra lektura, która kryje w sobie ważne przesłanie.

Książka do nabycia na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/krolowa-kokonu


Polecana książka dla babci to „Puzzle”. Fabuła podkreśla wartość życia i znaczenie pokonywania przeszkód, które wciąż pojawiają się na naszej drodze. Główna bohaterka Tori to kobieta, która dojdzie do wniosku, że życie jest niczym układanka. Składa się z dziesiątek mniejszych i większych elementów, które nalży próbować złożyć w jednolitą całość. Niestety, jak wiemy, rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. A gdy choć jeden element nie pasuje, nie można oczekiwać, że uda się skompletować jednolity „twór”. Tori zdaje sobie z tego sprawę. Wie także, że wszystkie „puzzle” ukryte są we wspomnieniach i podświadomości. Postanowi więc uporać się z traumatyczną przeszłością, bo przecież marzy o spokojnym, szczęśliwym życiu. Skorzysta z terapii i stopniowo wszystko zacznie zmieniać się na lepsze. Niestety okaże się, że Tori traci wzrok. Jak upora się z tym dramatem? To wzruszająca powieść, która długo nie pozwala o sobie zapomnieć.
Książka do nabycia na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/puzzle


Książka dla babci to również „Zabójstwo z urojenia”. Jest to pełna namiętności, współczesna powieść o namiętności, szaleństwie i cierpieniu, które może zmienić człowieka. Główna bohaterka Brygida jest młodą, zahukaną kobietą. Jej matka bezustannie wywiera na nią nacisk, w wyniku czego Brygida ulega jej woli i poślubia starego austriackiego milionera. Związek ten nie jest w stanie zapewnić jej szczęścia. Pieniądze i luksusy, w które opływa, nie rekompensują braku prawdziwej miłości, której jeszcze nigdy nie zaznała. Dużo starszy od niej mąż stara się zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić, ale Brygidzie to nie wystarcza. Kiedy pewnego dnia przypadkiem pozna polskiego psychoterapeutę, bardzo szybko pozwoli sobie na moment zapomnienia. Jej uczucia zapłoną na tyle, że  wyjedzie z nim do Warszawy. Pierwszy zachwyt mężczyzny szybko jednak minie, a zraniona Brygida postanowi zrobić wszystko, by zaangażował się w uczucie z nią. Posunie się nawet do tego, by skorygować swój wygląd, a ostatecznie zapłaci za każdy swój nierozważny krok wysoką cenę. Jest to powieść, którą czyta się z zapartym tchem i wypiekami  na twarzy.
Książka do nabycia na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/zabojstwo-z-urojenia

 

Ciekawa książka dla babci to „Pąk szkarłatnej róży”. Główna bohaterka Ewa to młoda dziewczyna, która szukając pracy, by podratować budżet rodzony, trafi w ręce sutenerów. To bardzo życiowa historia, bo wiele młodych kobiet spotyka podobny los. Ewa po prostu chciała wesprzeć rodzinę. Znaleźć w miarę dobrą pracę i uczciwie pracować. Brak ciekawych ofert pracy sprawi, że odważy się wyjechać za granicę. Rola opiekunki do dzieci bardzo jej odpowiada. Bez obaw opuści więc rodzinne strony, poprzysięgając sobie, że zrobi wszystko, by pracodawca był z niej zadowolony. Na miejscu bardzo szybko okaże się, że wykonywane zadanie nie mają mieć nic wspólnego z dziećmi. Ewa stanie się zabawką brutalnych sutenerów. Będą oni zmuszać ją do obrzydliwych zadań, licząc, że zarobią na jej nieszczęściu. Ewa zrobi wszystko, by uwolnić się i wrócić do domu. Czy jednak będzie umiała dźwignąć się z traumy? Powieść ta dostarcza silnych emocji i trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Książka do nabycia na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/pak-szkarlatnej-rozy


Wspaniała książka dla babci to „Czas zapominania”. Jest to piękny tomik poetycki, w którym każda babcia znajdzie wiersz dla siebie. Jak wiadomo poezja to bardzo wyjątkowa przestrzeń. Niewielkie objętościowo utwory potrafią bowiem poruszać i na długo zapadać w pamięci. Czasem kilka właściwie dobranych słów wystarcza bowiem, by opisać wszystko co najważniejsze. W tomiku odnajdziemy utwory o tematyce egzystencjalnej. Treść będzie więc nam znajoma dzięki czeku głęboko ja odczujemy. To zbiór z głębokim przesłaniem, który skłania do głębszych refleksji.
Książka do nabycia na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/czas-zapominania


Zaproponowane książki dla babci to wyselekcjonowane, naprawdę wyjątkowe powieści. Oczywiście nie można zapominać, że każda babcia ma własne czytelnicze upodobania. Warto więc pomyśleć o nich i poszukać odpowiedniej lektury.


Książki dla babci ze wszystkich gatunków literackich znajdziemy na stronie:

http://www.psychoskok.pl/ksiazki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl