Krytyka Literacka nr 7-8 2013

Obrazek artykułu
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Krytyki Literackiej". W numerze wakacyjnym m.in.: Gustaw Herling-Grudziński ● „Twórczość" ● Edward Łazikowski ● Łukasz Nicpan ● Bolesław Faron ● Jacek Dehnel ● Dorota Masłowska ● Tomasz Sobieraj ● Leszek Żurek ● Krzysztof Jurecki ● nowe nagrody ● haszyzm

„Krytyka Literacka” powstała w 2009 roku jako comiesięczny e-zine kontestujący oficjalnie kreowaną rzeczywistość kulturalną i artystyczne koterie; od roku 2013 ukazuje się wiosną i jesienią jako papierowy półrocznik oraz jako miesięcznik w formacie PDF. Jest pismem całkowicie niezależnym, wydawanym z prywatnych funduszy. Podstawowe obszary zainteresowań „KL” to literatura, sztuka, społeczeństwo, filozofia. Pismo umieszcza zarówno teksty autorów znanych, jak i debiutantów – głównie eseje, recenzje, felietony, wiersze i opowiadania.



 W najnowszym numerze można przeczytać między innymi o nowych książkach, zapoznać się z poezją Łukasza Nicpana, Jana Siwmira czy Jakuba Bednarczyka-Nowoszewskyego, a także opowiadaniem Edwarda Wójciaka pt. Stacja:

Początek marca zapowiada sporo różnych wydarzeń i napięć. Stare i mało stabilne związki nie mają szans przetrwania. Im szybciej się rozpadną tym lepiej dla obu stron. Monogamia nie jest marzeniem Bliźniąt. To osobniki ruchliwe i nieprzewidywalne w miłości. Wykazują dużą skłonność do przelotnych flirtów. Męczy je stagnacja i rutyna. Trudno Im więc wytrzymać w tradycyjnym związku. Jeśli już pozwolą zaciągnąć się przed ołtarz, to trzeba się liczyć z tym, że z wiernością może być różnie. Dla Bliźniaka bardziej ważne jest dobre porozumienie na poziomie intelektualnym niż budowanie rodzinnego gniazda. Nie jest to jednak regułą. Jeśli trafi na odpowiednio wyrozumiałego partnera, to jest nadzieja, że już około sześćdziesiątki może się ustatkować.



W numerze ponadto:

RECENZJA Józef Baran 
ESEJ Dariusz Pawlicki
OPOWIADANIE Piotr Piętak
FELIETON Igor Wieczorek 
RECENZJA Piotr Stanisław Król
OPOWIADANIE Edward Wójciak
SZTUKA Andrea Mantegna


Od sierpnia 2013 roku Krytyka Literacka jest dostępna wyłącznie w postaci PDF (na ekran, do druku i na urządzenia przenośne). Pliki można czytać online lub pobrać ze stron: http://pl.scribd.com/KrytykaLiterackahttp://chomikuj.pl/KrytykaLiteracka,http://spoti.pl/krytykaliteracka. Wersja papierowa KL będzie ukazywała się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. 

Krytyka Literacka dostępna pod adresem:

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl