Konkurs „Pamiętniki pandemii”

Obrazek artykułu
Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ogłaszają konkurs na pamiętniki z czasów pandemii koronawirusa.

Życie naszego społeczeństwa w obecnym, szczególnym okresie, wynikającym z pandemii powinno zostać udokumentowane. Organizatorzy zwracają się do chętnych z prośbą o opisanie, jak wygląda obecnie ich codzienność: jak wygląda ich dzień, codzienne obowiązki, kontakty z bliskimi i znajomymi, jakie są ich rozrywki, jak przebiega ich praca zawodowa – o ile pracują. Ważne są także refleksje i przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata w tym niezwykłym czasie.


Badacze pragną na podstawie pamiętników przygotować książkę ilustrującą życie naszego społeczeństwa w tym wyjątkowym okresie.


Organizatorzy zachęcają do przesyłania pamiętników w formie dokumentu tekstowego (.doc, .rtf, .txt, .pdf) lub skanu rękopisu (.jpg lub .pdf) poprzez formularz na stronie.
Dla autorów pamiętników opisujących w sposób najbardziej wszechstronny życie podczas pandemii przewidziane są dwie nagrody po 2500 i dwa wyróżnienia po 500 zł. Ponadto, po przygotowaniu książki ilustrującej życie podczas pandemii, wśród autorów pamiętników zostaną rozlosowane jej egzemplarze.


Pamiętnikami z okresu pandemii jest także zainteresowany miesięcznik „Mały Format”. Zespół redakcyjny wybierze i opublikuje, we fragmentach lub w całości, od 6 do 10 przesłanych na konkurs pamiętników. Autorzy iautorki wybranych prac otrzymają honoraria.


,źródło: Instytut Książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl