Konkurs literacki na powieść historyczną

Obrazek artykułu
Do 15 października 2018 roku można nadsyłać prace na Konkurs Literacki na powieść historyczną - „NA OSI CZASU”. Nagrodą główną będzie wydanie powieści.
Organizatorem Konkursu Literackiego „NA OSI CZASU” jest Wydawnictwo Świętego Wojciecha wchodzące w skład spółki Święty Wojciech Dom Medialny z siedzibą w Poznaniu, Konkurs odbywa się Patronatem honorowym Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Czy lubisz dowcipną naturę Filipa Neri? Zastanawiasz się czasem, co skłoniło Franciszka z Asyżu i Dominika Guzmana do założenia zupełnie nowych zakonów – żebraczych?

Czy wyobrażałeś sobie, jak przebiegała wyprawa Cyryla i Metodego na ziemie słowiańskie? Albo jak smakowały konfitury z pomarańczy, którymi Katarzyna ze Sieny skłoniła papieża, by powrócił do Rzymu? A może pociągają cię jeszcze inne postaci z historii chrześcijaństwa – te odważne, charyzmatyczne i te szukające drogi, czasem błądzące?

Jeśli historia chrześcijaństwa nie jest ci obca, a przy tym masz talent pisarski, weź udział w konkursie literackim NA OSI CZASU. Napisz i prześlij nam powieść historyczną.
 
Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2018 roku.

Zgodnie z regulaminem, konkursową powieść, która  powinna mieć objętość co najmniej 12,5 arkusza wydawniczego (500 000 znaków ze spacjami), należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs@swietywojciech.pl.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora:
 https://www.swietywojciech.pl/Wydawnictwo-Swietego-Wojciecha/Aktualnosci/Konkurs-literacki-na-powiesc-historyczna

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku