Kobieta w sportowym stylu, czyli jakie ubrania wybrać do biegania

Obrazek artykułu
Bieganie to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych form ruchu. I właśnie w tej prostocie jest cały urok biegania. Komfort biegania, a co za tym idzie przyjemność zapewni odpowiednio dobrany strój. Jak przygotować się do biegania by nasz strój nie tylko był modny, ale i funkcjonalny? Pytanie jak wybrać strój do biegania jest bardzo istotne. Odpowiedni strój zapewni nam komfort, a jednocześnie radość z biegania. Jak przygotować się na różne pory roku?


Buty to podstawa

Prawidłowo dobrane buty uchronią nas przed kontuzjami oraz zwiększą komfort treningu. Zastanawiając się nad wyborem butów do biegania musimy podjąć decyzję, czy będziemy biegać po asfalcie, czy po terenie naturalnym z dużą ilością piachu, kamieni,a nawet błota.

Kolejną rzeczą, o której musimy wiedzieć jest typ podbicia, które mamy. W zależności od tego czy mamy podbicie normalne, wysokie czy niskie będziemy wybierać zupełnie inne buty.
Koszulka do biegania

Kiedyś uważano, że koszulki bawełniane są idealne do biegania. Obecnie wiemy, że technologia daje nam takie możliwości, że nie musimy męczyć się w bawełnianej koszulce, która przepocona zacznie szybko wychładzać organizm.

Koszulki do biegania wykonane są z tak zwanych materiałów technicznych, czyli poliestru lub poliamidu. Strój do biegania z tkanin technicznych nie chłonie potu, a tym samym nie zwiększa się ich ciężar oraz wraz z upływającymi kilometrami nie zmniejsza się komfort biegania.

Zima najlepiej wybrać koszulki termoaktywne lub te, które posiadają dodatek włókien wełny (np. wełny merynosów).Dzięki takim właściwościom koszulki ciało utrzyma prawidłową ciepłotę, a strój do biegania zapewni nam komfort i wygodę.Druga skóra – sportowy stanik

Wybór stanika sportowego to nie żarty. Źle dobrany może skutecznie zniechęcić do biegania. Dobrze dobrany biustonosz sportowy pozwala zniwelować wstrząsy piersi nawet do 80 %.

W wyborze sportowego stanika najważniejszy jest rozmiar, obwód pod biustem oraz prawidłowe dopasowanie do sylwetki.Spodnie, spodenki, legginsy

Muszą być elastyczne i wygodne. Nie mogą obcierać, ani krępować ruchów. Wybór spodenek czy legginsów zależy już od osobistych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór dwa w jednym, czyli spodenek z leginsami. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dobrą wentylację, a jednocześnie nie ocieramy pachwin, co może zdarzyć się w luźnych spodenkach.

Zimą oraz jesienią lepiej biega się w długich spodniach. Latem krótkie spodenki są wygodniejsze.Bieganie zimą

Najlepszym rozwiązaniem jest ubranie na cebulkę. Trzy warstwy strój do biegania zapewniają komfort niezbędny do pokonywania kolejnych dystansów. Warstwa wewnętrzna musi odprowadzać wilgoć. Muszą to być tkaniny lekkie i dopasowane do ciała. Środkowa warstwa stroju do biegania musi być luźniejsza i łatwiejsza do rozpięcia lub zdjęcia. Warstwa zewnętrzna musi chronić przed wiatrem. Warto pamiętać, że największym wrogiem biegacz nie jest niska temperatura, ale właśnie wiatr.Przydatne gadżety

Fajnymi gadżetami do biegania są zegarki dzięki, którym możemy liczyć kalorie oraz pokonany dystans oraz opaski na ramię, w których umieścimy telefon z dopingująca muzyką. Nie jest to wyposażenie obowiązkowe, ale jakże przyjemne.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku