Katalog Inicjatyw Czytelniczych

Obrazek artykułu
Polska Izba Książki zaprasza do korzystania i śledzenia rozwoju bazy KIC czyli Katalogu Inicjatyw Czytelniczych.

Baza Inicjatyw Czytelniczych – w skrócie KIC, to projekt zrealizowany przez PIK w roku 2018, dofinansowany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. KIC jest pierwszą w Polsce bazą podstawowych danych o projektach wspierających czytelnictwo. Baza ma postać katalogu i zawiera dane kontaktowe oraz wskazania na główne wydarzenia  danej  inicjatywy pro-czytelniczej. ". Katalog Inicjatyw Czytelniczych (KIC) skierowany jest do 3 grup użytkowników: uczestników ruchów pro-czytelniczych, instytucji publicznych  wspierających  czytanie książek oraz szerokiej publiczności.

Katalogu Inicjatyw Czytelniczych (KIC) jest oparty na ważnym: oddolne inicjatywy, podejmowane przez organizacje pozarządowe jak i instytucje publiczne, często w małych ośrodkach, są ważnym ogniwem procesu budowania kultury czytelniczej w Polsce. Obecność i wpływ oddolnych inicjatyw należy stale monitorować i wzmacniać wszelkimi możliwymi sposobami. Liderzy i uczestnicy tych zbiorowych działań muszą mieć szanse poznania się i kontaktowania się ze sobą.


W tym roku, dzięki dofinansowaniu MKiDN w programie Rozwój Sektorów Kreatywnych przystępujemy do realizacji drugiego etapu projektu. Polega on na dotarciu do maksymalnej liczby inicjatyw jeszcze nie ujętych w bazie, by zapewnić jej kompleksowość; rozbudowie oprogramowania bazy KIC do interaktywnego serwisu, umożliwiającego uprawnionym inicjatywom tworzenie i administrowanie swego profilu oraz tworzeniu  zbiorczych analitycznych raportów na podstawie wprowadzonych danych (kontynuacja analizy oddolnych ruchów pro-czytelniczych z 2018 roku).


Baza KIC dostępna jest: tutaj.


Źródło: PIK

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl