Kamil Sipowicz i Kora w Lublinie - spotkanie autorskie

Obrazek artykułu
08 września odbędzie się spotkanie z Kamilem Sipowiczem i Korą wokół ich nowej książki „Ramona, mila, bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”. Przyjdźcie na spotkanie ze swoimi pupilami.

Spotkanie dla miłośników literatury i zwierząt odbędzie się w Domie Słów w Lublinie. Przyjdźcie na spotkanie ze swoimi pupilami.Wydarzenie na Facebooku

 

08 września 2016 roku, godz. 18:00

ul.Żmigród 1/ Królewska 17
20-110 Lublin


 
"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" to filozoficzne opowiastki o relacji ludzi i zwierząt. Jednak w tych krótkich historiach Kamil Sipowicz pokazuje nam się jako wrażliwy, spostrzegawczy i dowcipny obserwator.

Uzupełnieniem tych subtelnych wspomnień są ilustracje autorstwa Olgi Sipowicz (Kory), która w odmienny sposób wyraziła silną więź z czworonogami. Autorzy żyją w harmonii ze swoimi braćmi mniejszymi w cichym domu w dolinie Roztocza i widać, że dobrze się z tym czują.

Ze wstępu:
Bohaterami tej książki są zwierzęta. Dokładnie pięćdziesiąt dziewięć. Psy, koty, nawet węże. Dopuściłem też do głosu kilka grzybów z Roztocza. Wszystko dzieje się właśnie na Roztoczu. To kraina między Piaskami a Lwowem. W głębokich lasach na wzgórzu. Tam mieszkamy. Czasami tylko w tym nibydzienniku odbywam podróże. W przestrzeni. Do Brazylii, Meksyku i na Kretę. Albo w czasie. Do dzieciństwa w Świdrze, Płocku i Krakowie.
A ludzie? Ludzie mają tylko wtedy sens, gdy są blisko zwierząt.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl