Język angielski dla każdego

Obrazek artykułu
Nauka języka angielskiego może okazać się prostsza niż przypuszczaliśmy, pod warunkiem, że skorzystamy z „Przystępnej gramatyki angielskiej z ćwiczeniami”.

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego zdaje się koniecznością. Musimy bowiem przyznać, że jest to język za pomocą którego najłatwiej porozumiemy się z mieszkańcami innych krajów. Nauka pojedynczych zwrotów i słów najczęściej nie sprawia nam problemu, okazuje się jednak, że rzadko kto może pochwalić się zasobem informacji umożliwiających prowadzenie konwersacji w języku angielki.


Okazuje się, że nauka języka angielskiego może być prostsza niż przypuszczaliśmy, pod warunkiem, że skorzystamy z „Przystępnej gramatyki angielskiej z ćwiczeniami”. To właśnie gramatyka najczęściej okazuje się przecież trudnością, z którą nie radzą sobie osoby próbujące opanować nowy język.


Język angielski dla każdego


„Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami” autorstwa Ryszarda Pruskiego cieszy się popularnością zadowolonych czytelników. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niniejsza pozycja jest nową wersją „Podręcznej gramatyki języka angielskiego”, wydanej w 2002 r. oraz tej samej gramatyki wydanej pod tytułem „Prosta i przyjacielska gramatyka angielska”, opublikowanej w 2009 r. Ukazanie się kolejnej, uzupełnionej wersji „Przystępnej gramatyki angielskiej z ćwiczeniami”, dowodzi zapotrzebowania na tego rodzaju podręczniki.


Pozycja w przystępny, łatwy do zrozumienia sposób przedstawia podstawowe zasady gramatyki angielskiej. Autor skoncentrował się na treściach, których poznanie jest konieczne podczas nauki języka angielskiego. Ponieważ większości osób ma duży problem ze stosowaniem nieosobowych formy czasowników,  których zadaniem pozostaje nadawanie wypowiedziom i tekstom zwięzłej formy, tematyce tej poświecono szczególną uwagę.


„Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami” wspomoże osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego, oraz wszystkich, którzy znają jego podstawy i chcieliby poszerzać umiejętności lub usystematyzować i odświeżyć swą wiedzę.


Jak zapewnia Ryszard Purski:


„Celem książki jest przedstawienie podstawowych zasad gramatyki angielskiej oraz zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe stosowanie nieosobowych form czasowników (…).

Książka omawia angielskie czasowniki i czasy oraz charakteryzuje wszystkie rodzaje istniejących zdań podrzędnych z podaniem przykładów na możliwe zastosowania ich równoważników zawierających formy nieosobowe. Gramatyka zawiera również ćwiczenia umożliwiające praktyczne wykorzystanie i sprawdzenie informacji przekazywanych, a na końcu książki znajduje się klucz do ćwiczeń..”Książka do nabycia na stronie:http://bonito.pl/k-90343171-przystepna-gramatyka-angielska-z-cwiczeniami

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl