Jakie książki pozwolą najlepiej przygotować się do matury z matematyki?

Obrazek artykułu
Przygotowując się do matury z matematyki szukamy książek, które pozwolą jak najlepiej powtórzyć materiał przed tym bardzo ważnym i trudnym egzamine. W internecie można znaleźć wiele różnych pozycji przygotowanych z myślą o maturzystach. Jak jednak wybrać odpowiednią? Czym należy się kierować w czasie wyboru?

Przygotowując się do matury z matematyki szukamy książek, które pozwolą jak najlepiej powtórzyć materiał przed tym bardzo ważnym i trudnym egzamine. W internecie można znaleźć wiele różnych pozycji przygotowanych z myślą o maturzystach. Jak jednak wybrać odpowiednią? Czym należy się kierować w czasie wyboru?


Podręczniki są różne, ponieważ także maturzyści mają różne oczekiwania. Przed zakupem należy wiedzieć czy szukamy podręcznika, który ma nas przygotować do matury rozszerzonej czy podstawowej. Ważne jest również to naszym czy celem jest jedynie zdanie egzaminu czy osiągnięcie wyniku ponadprzeciętnego. Podręczniki różnią się też, jeśli chodzi o stopień zaangażowania ucznia w rozwiązywanie problemów.

Niestety maturzysta może mieć duży problem z samodzielnym wyborem odpowiedniego podręcznika, dlatego warto o pomoc poprosić nauczyciela lub korepetytora. Bardzo ważne jest by książka była odpowiednio dostosowana zarówno do oczekiwań jak i możliwości maturzysty.Podręczniki przygotowujące do matury podstawowej z matematyki


Na rynku jest dostępnych wiele pozycji przeznaczonych dla maturzystów przygotowujących się do matury podstawowej. Godne polecenia są na przykład książki wydawnictwa Operon z cyklu „Vademecum maturalne”. Książki te zawierają kilkanaście rozdziałów zawierających wiele zadań wraz opisami i odpowiedziami. Podręczniki te są opracowane w sposób przystępny i zrozumiały.

Kolejną pozycją godną polecenia jest „Teraz matura” wydawnictwa Nowa Era. Książki te dają możliwość przećwiczenia oraz utrwalenia najważniejszych informacji niezbędnych w trakcie matury. Dzięki tej książce można nie tylko dobrze się przygotować się do podstawowego egzaminu z matematyki, ale też oswoić się z jego formą.Podręczniki przygotowujące do matury rozszerzonej z matematyki


Maturzyści szukający podręczników do matury rozszerzonej z matematyki powinni zwrócić uwagą na książkę Andrzeja Kiełbasy „Matura z matematyki”. Podręcznik ten zawiera ponad 2200 zadań. Przerobienie tego zestawu ćwiczeń daje możliwość bardzo dobrego przygotowania się do matury rozszerzonej z matematyki. W książce tej znajdują się wyniki do wszystkich zadań. Jednak bardziej szczegółowo opisane i rozwiązane są tylko nieliczne zadania.

Każdy maturzysta powinien też w czasie przygotowań do matury zapoznać się z materiałami udostępnionymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Znajdują się tam archiwalne arkusze maturalne. Rozwiązanie ich pozwala nie tylko pogłębić wiedzę, ale również zapoznać się ze strukturą zadań maturalnych.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy