Jaka książka na prezent dla mężczyzny?

Obrazek artykułu
Panowie potrzebują uwagi i zrozumienia. W ciągu roku jest pełno okazji, w których facetom można sprawić przyjemność. Czytanie to prozdrowotna forma relaksu i spędzania czasu wolnego. Sprawdzamy więc, jaka książka na prezent dla mężczyzny.
Stereotypowe twierdzenia nadal obowiązują. Większość osób przyjmuje, że kobiety to słaba, wrażliwa płeć, a mężczyźni zawsze pozostają silni. Trzeba jednak pamiętać, że panowie to przede wszystkim ludzie. Super bohaterowie, mocarze, niezniszczalni żołnierze, rycerze oraz przystojni i miłosierni gangsterzy, nie istnieją. Obecnie męska płeć musi walczyć o pozycje w zupełnie inny sposób. Bralczyk Jerzy mądrze napisał o panach:

Prawdziwy mężczyzna to jest ten, kto przede wszystkim nie wie, że jest prawdziwym mężczyzną i który nie boi się tego, że nim nie jest”.

Jakie cechy powinien posiadać współczesny facet? Wyobrażenia i oczekiwania są różne, ale wciąż podtrzymywane są pewne najistotniejsze wymagania. Na pewno, każda kobieta pragnie, aby mężczyzna był pracowity, prorodzinny oraz godny zaufania. Ilość obowiązków, którym trzeba podołać, negatywnie wpływa na kondycję psychofizyczną mężczyzn. Pora więc o nich zadbać. Na stres, obniżenie ciśnienia, problemy z pamięcią i koncentracją oraz poczucie osamotnienia zalecane jest, czytanie książek. Panowie naprawdę lubią i potrzebują czytać.

Mężczyzna z książką, przy książce i o książce


W ciągu roku pojawia się wiele okazji, podczas których możemy podziękować bliskim panom. To dlatego często pojawiają się pytania tego typu. Jaka książka na prezent dla mężczyzny? Jaki prezent książkowy dla niego? Która książka dla faceta? Jaka książka dla niego pod choinkę? Jaką książkę podarować mu na Walentynki? Ponadto nadarzają się uroczystości typu imieniny, urodziny, dzień mężczyzny. Na szczęście książka to ponadczasowy prezent nawet na dzień dziadka, czy ojca.


Pora wskazać, jaka książka na prezent dla mężczyzny? Pośród zaprezentowanych lektur znalazły się, jedynie wartościowe tytuły. Dobra powieść to prezent, do którego można powracać wielokrotnie. Jak rzekł .C. S. Lewis: „Nie wyobrażam sobie mężczyzny, który naprawdę lubi książkę i czyta ją tylko raz”.

 

Dla mężczyzny nadają się wszystkie mocne powieści. Lektury skłaniające do refleksji oraz poruszające ważne tematy. Przemysław Lis-Markiewicz to wykształcony autor i poliglota, który oddał w ręce odbiorców "Spowiedź ducha". Wiele osób twierdziło, że jest to złożona literatura, pełna niejednoznacznych wątków polskich i ukraińskich. Jak zaznaczył autor, ta pisemna opowieść jest obyczajową odpowiedzią na zalew głupoty, populizmu i nacjonalizmu. „Spowiedź ducha” można odnieść do współczesnych, pełnych niesprawiedliwości czasów. Główny bohater to ambitny, choć pogubiony Maciej Żarnowski. Nim ten mężczyzna dotrze do właściwego celu, wielokrotnie potknie się i popadnie w niezdrowe nawyki.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/spowiedz-ducha/


Mężczyźni potrzebują silnych wrażeń. Literatura z testosteronem jest pisana dla nich. Książka na prezent dla faceta to "Odruch naturalny”. Autorem tej pozycji jest kontrowersyjny Zenon Celegrat, czyli znany szpieg. Autor wcześniej przedstawił „kruszenie odmieńca”, a teraz powrócił z kolejną dawką wrażeń. Zwierzenia więźnia, tajne zeznania, realia obowiązujące w Strzelcach Opolskich i kryminalnym towarzystwie. Między innymi o tym opowiada Celegrat. Osobiste, autobiograficzne wątki nadają tej pozycji niepowtarzalny charakter. Odbiorcy będą mogli zrozumieć, jak czuł się współpracownik służb specjalnych w latach 50 i 60, który przebywał w areszcie śledczym na Rakowieckiej, a następnie otrzymał wieloletni wyrok. Demony przeszłości powrócą. Celegrat znów usłyszy propozycję współpracy. Odmowa wejścia w układ oznacza groźbę śmierci.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/odruch-naturalny/


Panowie lubią literaturę faktu. Książka na prezent dla faceta nosi tytuł „Od Lwowa do RPA w 80… lat”. Przygotował ją Adam Wierzycki, który przeżył takową sytuację. Głęboko wzruszają zawiłe, tragiczne losy rodziny żyjącej w okupowanym Lwowie. Krótkotrwały czas spokoju przerywa repatriacja ocalonych i konieczność życia w PRL- u. Z całą pewnością ta książka rozbudzi w dojrzałych czytelnikach głębokie przemyślenia. Wspomnienia mają prawdziwą moc. Między innymi poznamy retrospekcje lekarza, który niesiony potrzebą serca w wieku 40 lat przeniósł swoją rodzinę na teren południowej Afryki. Nowe miejsce, nieznani ludzie i specyficzna kultura to prawdziwe wyzwanie. Można jednak przetrwać, wystarczy jedynie nie tracić nadziei. Autor zdradza koleje losów rodu w okupowanym Lwowie oraz życie na Czarnym Lądzie. Ryzyko okazało się opłacalne. Warto sprawdzić, czego dokonał Adam Wierzycki.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/od-lwowa-do-rpa-w-80-lat/ 


W pewnym wieku faceci stają się prawdziwymi myśliciela mi. Książka na prezent dla dojrzałego mężczyzny to więc „...ten STARY CZŁOWIEK, Stanisław Kuczkowskimówi o przemijaniu, poczuciu samotności, poszukiwaniu sensu życia oraz Boga. Wyraźnie wyczuwalna jest również potrzeba miłości, a także pozostawienia po sobie śladu. Czas upływa bowiem nieubłaganie. Ta powieść obyczajowa mówi o wszystkim, co ludzkie. Wzruszeń i głębokich przemyśleń nie będzie więc brakować. O wszystkim, co ważne opowiada narrator Krzysztof. W międzyczasie wspomina on o swoich doświadczeniach. Rozwijająca się akcja doprowadza do prezentacji osoby tytułowego Starego Człowieka, czyli Ryszarda. Cały ten proces prezentacji Ryszarda przebiega na prośbę Magdaleny, czyli jego zmarłej żony, która dawniej była słynną aktorką zwaną piękną Madzią. Ta prezentująca wewnętrzny rozdarcie człowieka powieść posiada podwójne dno. Warto zgłębić tę kwestię.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/ten-stary-czlowiek/


Książka na prezent dla mężczyzny może mu pomóc zadbać o zdrowie. Jak wiadomo, panowie nie lubią chodzić do lekarza, więc może wesprze ich sprawdzony poradnik.Koniec zapalenia stawów” to publikacja przygotowana przez doświadczonego reumatologa, dr. Jarosława Niebrzydowskiego. Ten specjalista od ponad 30 lat koncentruje się na chorobach układu kostno-stawowego oraz RZS. Dowiedziono, że choroby reumatyczne najczęściej doprowadzają do głębokiej niepełnosprawności. Chorzy odczuwają nieustający ból oraz ogólne zesztywnienie stawów. Proponuje się im sterydoterapię oraz silne leki przeciwbólowe. Niestety wieloletnie zażywanie leków odbija się na ogólnej wydolności organizmu. Doktor Niebrzydowski zaprezentował nowatorską metodę leczenia, która jest w stanie zatrzymać proces zapalny obejmujący stawy. Warto zaufać jego zapewnieniom:


W tej książce chcę podzielić się moimi doświadczeniami i sposobami postępowania w leczeniu chorych z zapaleniem stawów. Jak również innych chorób reumatycznych oraz uogólnionej choroby zwyrodnieniowej stawów. Chciałbym, aby wszyscy chorzy, jak i ich rodziny oraz pracownicy ochrony zdrowia wspólnie podjęli walkę o stosowanie nowych, tańszych a jednocześnie skuteczniejszych metod”.- dr Jarosław Niebrzydowski.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/koniec-zapalen-stawow/


Przedstawione powyżej powieści to polecane lektury dla niego. Książka to podarek uniwersalny i ponadczasowy. Pokrótce omówione tytuły są więc podpowiedzią. Jaka książka na prezent dla mężczyzny?

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl