Jaka książka na prezent dla Kobiety?

Obrazek artykułu
Panie lubią czytać. Literacki eskapizm sprawia paniom przyjemność. Przedstawicielki płci pięknej sprawdzają, co czytać? Warto znać odpowiedź na pytanie. Jaka książka na prezent dla Kobiety?

Coroczne badania przeprowadzane przez Bibliotekę Narodową dowodzą, że panie czytają chętniej i częściej niż panowie. Kontakt z literaturą pozwala przedstawicielką płci pięknej na moment oderwać się od rzeczywistości. W codziennym życiu niewiasty obciążone są wieloma obowiązkami. Słaba płeć posiada wielką siłę. Kobiecy mózg wyposaża panie w inteligencję emocjonalną. To dlatego od dawna mawia się, że kobieca intuicja jest niezawodna.


„Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko". – Kasia Nosowska


Nie wolno zapominać, że bez kobiet nie byłoby, społeczeństw, narodów, przeszłości i teraźniejszości. Niestety, przedstawicielki płci pięknej w wielu miejscach świata muszą podporządkować się krzywdzącym zasadą patriarchatu. Dowodem na to są chociażby „Kobiety Afryki”, czy Kobiety Iranu. W ciągu roku korzystajmy więc z okazji, by podziękować bliskim sercu kobieto. Miłym podarkiem na pewno będzie książka. Dowiedziono przecież, że panie czytają więcej i chętniej niż panowie.


Kobiety przy książce, z książką i o książkach


Jaka książka na prezent dla Kobiety? To pytanie, na które warto znać odpowiedź. Wyśmienitą lekturę można sprezentować w wielu okazjach. Książka na Dzień Matki. Którą książkę sprezentować na Dzień Babci? Jaką książkę dać dziewczynie na urodziny? Książka na prezent pod choinkę. Jaka książka na walentynki? Tego rodzaju pytania ciągle padają w mediach społecznościowych. Należy więc spróbować udzielić sensownej podpowiedzi. jaka książka na prezent dla kobiety? Poniżej zaprezentowano ciekawe, skłaniające do refleksji tytuły.


Przedstawicielki płci pięknej obdarzone zostały niebywałą inteligencją emocjonalną. Książka na prezent dla kobiety to skłaniające do refleksji zbiór opowiadań. Chora na SM autorka, Agata Orzechowska przekonuje, że: „wszystko, o czym przeczytasz, mogło, może, lub dzieje się tuż obok„. Empatyczne, pochylające się nad losem innych panie, będą czytać tą książkę z przyjemnością. „Tuż obok” to zbiór opowiadań o silnych kobietach. Porusza fakt, że ta książka jest prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi wesprze autorkę w zbieraniu środków na leczenie i rehabilitację. Silnych wrażeń nie zabraknie odbiorcom. W tej pozycji nie brakuje wymownych dygresji, ironii, dobrego humoru, tragizmu i pytań do krytycznego namysłu.Książa do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/tuz-obok/


Kobiety lubią czytać powieści romantyczne. Obok miłosnych uniesień warto żeby stała niepewność i groza. Prawdziwe uczucie pokona przecież każdą przeszkodę. Bez względu na okazję, warto wręczać paniom emocjonujące kryminały. Książka na prezent dla kobiety to „Mężczyzna bez twarzy”. Anna Wysocka-Kalkowska stawia przed paniami wyzwanie. Główna bohaterka tej powieści to inteligentna, nieco samotna Agata. Zdarzenie, z którym przyszło jej się zmierzyć, w zasadzie mogło spotkać każdego. Do bohaterki niespodziewanie dzwoni nieznany numer. Wypite wino, czyni bohaterkę bardziej naiwną. Kilka słów, zagadkowy głos, potrzeba bliskości, to czynniki, które sprawiają, że kobieta podejmuje ryzyko. Mężczyzna bez twarzy rozbudza pragnienia Agaty. Rozbudzone emocje, będą ścierać się ze zdrowym rozsądkiem. Ten facet jest związany z inną kobietą. Trzeba sprawdzić, jak potoczą się losy Agaty.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/mezczyzna-bez-twarzy/


Wysoka wrażliwość sprawia, że panie bardzo dokładnie przyglądają się rzeczywistości. Prawdziwe historie oraz powieści inspirowane rzeczywistością wciąż cieszą się zainteresowaniem pośród pań. Warto zaspokoić literackie oczekiwania przedstawicielek płci pięknej. Niewiasty lubią się bać. W domowym zaciszu, z książką w ręku panie chętnie przeżywają chwile grozy. Znana pisarka, Anka Mrówczyńska wydała „Dwa słowa”. Jest to thriller psychologiczny, który na długo pozostaje w pamięci. Pisarka znana z serii „Młody Bóg z pętlą na szyi...” znów dokładnie zgłębia tajniki ludzkiego umysłu. Literacka fikcja potrafi wyrazić wszystko. W tej powieści główną bohaterką jest młoda Kinga. Ta przedstawicielka płci pięknej próbuje zaistnieć jako piosenkarka. Okrutny los zmienia życie Kingi. Dziewczyna odczuwa, że powinna odnowić kontakt z byłym partnerem, Piotrem. Ta kobieta nie cofnie się przed niczym. Miłość stanie się toksyczną obsesją. Warto sprawdzić, czy dojdzie do tragedii.Książa do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/


Prezent dla kobiety mogą stanowić obszerne powieści, opowiadania oraz teksty pisane za pomocą literatury pięknej. Pamiętajmy więc, że dobra poezja może oczarować wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Polecana książka na prezent dla kobiety to tomik poetycki autorstwa Barbary Borzymowskiej, „Muszę już iść”. Te wiersze dedykowane są osobom, które musiały pożegnać ukochanego psiaka. Dogoterapia, terapeutyczne właściwości psów to obszary, którymi na co dzień z powodzeniem radzi sobie autorka. Pies może być przyjacielem. Na co dzień pracująca z czworonogami Borzymowska wie, jak trudno przeprowadzić psa przez Tęczowy Most. Te wiersze skłaniają do refleksji i potrafią poruszać nawet do łez.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/musze-juz-isc/


Panie, które jak wiadomo czytają więcej niż panowie, na pewno będą zadowolone otrzymując lektury zaprezentowane powyżej. Pytanie, jaka książka na prezent dla kobiety, zostało wyjaśnione. Teraz każdy bardzo szybko odnajdzie pozycje mogącą stanowić podarek na dowolną okazję. Chcący poznać inne tytuły powinni zerknąć na powieści obyczajowe oraz bestsellery.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl