Jaka książka na prezent dla dziecka?

Obrazek artykułu
Książkowe prezenty dla dzieci to świetny i mądry pomysł. Czytając pociechom zaspokajamy ich potrzeby emocjonalne. Dziecięcy mózg lubi czytać. Trzeba tylko odpowiedzieć na jedno pytanie. Jaka książka na prezent dla dziecka?

Lekarze, psychologowie oraz pedagodzy już dawno temu dowiedli, że dzieciom trzeba czytać. Kontakt z literaturą w towarzystwie rodziców/opiekunów zaspokaja potrzeby emocjonalne malca. Wspólne czytanie zacieśnia więzi. Podczas poznawania książki, pociecha znajduje się blisko osoby czytającej. warto w tym miejscu zauważyć, że rodzinne czytanie to sposób, żeby wyrazić dziecku zainteresowanie jego osobą oraz okazać miłość. To ważny, pierwszy krok do nauki kontaktów z innymi.


Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.” – Jim Trelease


Cyklicznie odbywające się akcję czytelnicze skierowane do dzieci i ich opiekunów, nie pozostawiają złudzeń. Czytanie jest naprawdę ważne w życiu dorastającego, młodego człowieka. Kontakt z literaturą pozwala zdobywać istotne wiadomości, a także kompetencje intelektualne. To, że czytanie uczy języka, twórczego myślenia, ułatwia nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, zwiększa empatie i zachęca do samodzielnego sięgania po książki, wiedzą już wszyscy. Na święta i bez okazji warto kupić dziecku książkę. Na księgarskich półkach znaleźć można niezliczoną ilość tytułów, skierowanych do nieletnich. Pozostaje, spośród nich wybrać właściwą.


Najlepsza książka – prezent dla dziecka


Książka dla dziecka. Jaka książka na prezent dla dziecka? Jaką książkę przeczytać maluchowi? Książka na dzień dziecka, książka na Mikołajki, książka dla dziecka pod choinkę. Książka dla dziecka na imieniny i urodziny. Co czytać na głos dziecku? Tego rodzaju pytania i kwestie pojawiają się w mediach społecznościowych. Podpowiadamy, jaki prezent książkowy dla dziecka.


Dla starszych dzieci polecane są baśnie oraz lektury psychoedukacyjne. Jagna Kraszewska postawiła przed młodymi czytelnikami Trzy Klucze. Jest to pouczająca książeczka, która uczy i bawi. W tej opowieści główną bohaterką stała się psotna Tosia. Ta dziewczynka, jak wszystkie dzieci bywa niegrzeczna. Za złe uczynki przychodzi zapłacić. Tosia pod wpływem Złej Duszy doprowadza do tragedii. Latem pada śnieg, a słońce zostaje zamknięte w klatce. Na całe szczęście z pomocą przybywa jej, Dobry Zielony duszek oraz niezwykły Kot. Przyjacielskie wsparcie pozwala bohaterom przebrnąć przez zawiły labirynt i odkryć, czym są tytułowe Trzy Klucze. Tę książkę poleca się, do wspólnego czytania wraz z malcem. Motywem przewodnim pozostaje nauka korzystania ze słów: „ proszę, dziękuję, przepraszam’’.


Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/trzy-klucze/


Książka na prezent dla dziecka to „Baśń o dębowym sercu’’ Artura Jasińskiego. Jest to opowieść napisana zgodnie z zasadami obowiązującymi w gatunku, jakimi są baśnie. Młodzi czytelnicy dowiedzą się o tym, co jest dobre i ważne. Oczywiście silnych emocji nie zabraknie. Fabuła rozgrywa się w małej wiosce, która strasznie się zmieniła. Susza sprawiła, że mieszkańcy zaczęli myśleć o opuszczeniu miejscowości. Okazało się, że wszystkiemu winien jest Czarnoksiężnik, który opętał Stary Dom. Siły zła można zwalczyć niosąc w sercu dobro. Na rozmowę z drzewem wyruszy mały Antek. Tylko, czy dziecko, da sobie radę? Ta piękna baśń wykazuje walory edukacyjne. Oprócz tematu siły przyjaźni i znaczeniu dobra pojawia się kwestia dbania o środowisko naturalne.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/basn-o-debowym-sercu/


Na prezent dla dziecka polecane jest wiele książeczek. Marek Kaleński-Jaśkiewicz proponuje „Przygody Minoga”. Jest to książeczka o walorach edukacyjnych, rozbudzająca ciekawość światem. W roli głównego bohatera stanął tytułowy Minóg. Ta mała rybka niespodziewanie dostała się na skrzydła Dzikiej Kaczki, która przeniosła ją do nieznanego zbiornika wodnego. To zdarzenie zmusiło rybkę do akceptacji nowych warunków. Nim zwierzątko nauczyło się nowych zadań, musiało doświadczyć wielu trudności. Na szczęście jak to w bajkach bywa, dzielny Minóg zdołał się dostosować. „Przygody Minoga” mają zachęcać do czytania książek popularnonaukowych. Czytanie i odkrywanie przyrodniczych zagadek wraz z dzieckiem to przyjemna nauka.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przygody-minoga/


Oczywiście, dzieciom warto czytać od najmłodszych lat, ale wybór książeczek najlepiej dostosowywać do ich wieku. Najmłodszym odbiorcom warto kupować pięknie ilustrowane opowieści. Książka na prezent dla małego dziecka to "Przygody Klauna Alka. Klaun Alek i ciasteczkowa przygoda". Jest to pięknie ilustrowana opowieść napisana przez Agatę Ryszke. Motywem przewodnim pozostaje znaczenie przyjaźni. Główny bohater klaun Alek marzył o własnej cukierni. Dzięki jego staraniom i wsparciu znajomych powstaje Tęczowa Budka. Przygotowywane w niej są niezwykłe pyszności. Klienci wciąż proszą o więcej, a Alek stara się ich zadowolić. Niestety jego przyjaciele oraz mikser i piec bardzo ucierpieli na tym przedsięwzięciu. Na własnych błędach trzeba się uczyć. Dobre zmiany są w stanie odmienić wszystko co złe. Klaun Alek ostatecznie zapowiada przyjaciołom, że ich praca zostanie nagrodzona. Cała historia kończy się szczęśliwie, a ekspedientem podającym słodycze zostaje pan Pies.Książka dostępna na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przygody-klauna-alka-klaun-alek-i-ciasteczkowa-przygoda/


Na prezent dla dzieci polecana jest książka spisana rymowanym językiem. Dominika Tomaszek-Semik dla najmłodszych przygotowała Wesołe rymowanki na wieczory i poranki. Ta książeczka ozdobiona została pięknymi obrazkami. Obrazy połączone z odczytywanym tekstem automatycznie rozbudzą wyobraźnię malca. Każda z opowiastek kryje w sobie morał. Główni bohaterowie przeżywają natomiast różne sytuacje, pokonują liczne przeciwności oraz uczą się sobie radzić z uczuciami. Wesołe Rymowanki uczą i bawią. Zapis treści ułatwia zrozumienie, a także zapamiętywanie najciekawszych fraz. Autorka zaznaczyła, że jej książeczkę warto czytać o każdej porze i w każdym miejscu.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/wesole-rymowanki-na-wieczory-i-poranki/


Pamiętając, że dzieciom przede wszystkim czytają rodzice i opiekunowie, warto na prezent polecić książkę, która zacieśni emocjonalne więzi. Książka na prezent dla dziecka to „Teatr Marionetek”. Z myślą o potrzebach najmłodszych napisała ją polonistka, arteterapeutka Marta Pędzieszczak. Autorka wielokrotnie prowadziła i nadal prowadzi szkolenia dla dorosłych z baśnioterapii. Posiada także umiejętności do terapeutycznej pracy z dziećmi. Teatr Marionetek przeznaczony jest dla maluchów od 6 roku życia. Jeżeli malec dopiero uczy się czytać, poznawanie tekstu powinni ułatwić mu najbliżsi. Wewnątrz zebrano opowiadania psychoedukacyjne napisane piękną, zrozumiałą polszczyzną. Odbiór przekazu płynącego z poszczególnych tekstów ułatwiają piękne, pobudzające wyobraźnie rysunki. Marta Pędzieszczak zapewnia, że ta lektura ułatwia kształtowanie kompetencji psychologicznych u małoletnich odbiorców.Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/teatr-marionetek/


Czytając pociechom zaspokajamy ich potrzeby emocjonalne. Dbając o rozwój dziecka warto mu czytać. Powyżej zaprezentowano, jaka książka na prezent dla dziecka. Należy z niego skorzystać, gdy będziemy szukać podarku dla pociechy. Chcący poznać więcej polecanych tytułów powinni zerknąć na mądre książki dla dzieci.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl