Jak wychować psa?

Obrazek artykułu
Szkolenie psów Gdańsk stawia na stworzenie silnej więzi z swoim czworonogiem oraz na pozytywne metody szkoleniowe. Pokazuje jak zrozumieć perspektywy psa, jego wady i zalety. Potrafi zmierzyć się z problemami behawioralnymi zwierzaka takie jak: lękliwość i agresja (jeśli piesek jest ze schroniska), zbyt energiczny czy inne zaburzenia pracy między opiekunem a psem. Behawiorysta w trakcie całego szkolenia wspiera właścicieli psów, gdyż to od nich zależy ich współpraca na długie lata.

Na co najlepiej zwrócić uwagę podczas szkolenia psa?


Szkolenie psa najlepiej rozpocząć jak najszybciej, od momentu kiedy pies trafi już do nowego domu. Warto pamiętać, że taka nauka psa odbywa się cały czas, niezależnie czy jest on akurat na profesjonalnym szkoleniu z behawiorystą czy już w domu z swoim właścicielem. Pies chłonie nauki płynące z świata. Dlatego bardzo ważne jest, aby wszyscy mieszkańcy domu mieli takie same zachowania w stosunku do psa. Danego zwierzaka trzeba nazywać taką samą nazwą czy imieniem. Pies musi wiedzieć jak się nazywa i rozumieć, że jeżeli wołamy jego imię to wołamy akurat jego. Jak nauczyć psa przywołania? Szkolenie psów Gdańsk wyjaśnia, że kiedy pies do nas wróci to nie możemy go karać ani krzyczeć, bo nie będzie wracał do nas chętnie. Na początku możemy psa uczyć, że gdy do nas wraca może dostać smakołyka, aby chciał chętnie wracać do swojego właściciela. Gdy pies wraca do właściciela należy się ucieszyć na jego powrót. Te czynniki sprawiają, że nasz czworonóg będzie częściej do nas wracał na wezwania.


Dla psa właściciel jest przewodnikiem. Spacery to nie tylko czas na załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale także czas dla jednej i drugiej strony na nawiązanie relacji opiekun – pies oraz kontakt ze światem zewnętrznym. Dla psa najważniejsze jest, aby mógł się poruszać podczas spaceru na dalej niż 2 metry od swojego właściciela. Psy mają dobry zmysł węchu i czasami idą za zapachem. Dajmy im szansę poruszać się swobodnie, jednak mając przy tym kontrolę, bo pies jest cały czas podpięty pod smycz. Jeżeli właściciel nie chce iść tam, gdzie ciągnie nas pies należy się natychmiast zatrzymać i pójść w inną stronę. Jeżeli mamy za wąski chodnik to wystarczy się zatrzymać, nie szarpiemy psa ani nie ciągniemy smyczy, czekamy kiedy pies na nas spojrzy albo wróci do nogi – to wtedy możemy iść przed siebie. Pies wtedy zrozumie, że nie dostanie tego co chciał szybciej.


Szkolenie psów, które prowadzi certyfikowany behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec w samym sercu Trójmiasta, w Gdańsku, zaznacza, iż trzeba pozwolić psu na podejmowanie samodzielnych decyzji. Jeśli pies sam coś zrobi i zostanie za to nagrodzony istnieje duża szansa, że to zapamięta i powtórzy, analogiczna sytuacja, jeżeli zrobi coś źle. Podstawowa trudność szkolenia polega na niemożliwości wytłumaczenia niektórych rzeczy psom czego od nich chcemy, lecz na spotkaniach nauczy jak nakierować psy, aby zrozumiały swoich właścicieli.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl