Jak wybrać buty dla dzieci?

Obrazek artykułu
Buty dla dzieci to temat, który wzbudza sporo wątpliwości. Szczególnie świeżo upieczeni rodzice nie do końca wiedzą, jaki model powinni wybrać i kiedy w ogóle po niego sięgnąć.Większość dzieci rodzi się bez wad anatomicznych stóp, jednak zaledwie 20% dorosłych osób nie uskarża się na żadne dolegliwości w tym względzie, co oznacza, że błędy popełniane są w momencie, gdy stopa jeszcze się rozwija. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z obuwiem dziecięcym.1. Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

2. Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

3. Pierwsze kapcieButy dla dzieci to bardzo szeroki asortyment modeli i wzorów. Znajdziesz wśród nich sandałki, kalosze dla dzieci, a nawet specjalne crocsy dla dzieci. Które z nich będą najlepsze?Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

Eksperci podkreślają, aby nie kupować pierwszych butów zbyt wcześnie. Im dziecko mniejsze, tym bardziej podatna na odkształcenia jest jego stopa - warto więc, aby pierwsze kroki stawiało na boso. Jeśli chcesz zabezpieczyć stopy przed zimnem, często wystarczy odpowiednia skarpetka lub idealnie dopasowane kapcie dla dzieci. Kolejnym etapem są tzw. buty roczki - lekkie i przyjazne dla młodej stópki modele, po które warto sięgać, gdy malec porusza się sam na zewnątrz, na przykład poza podwórkiem, w miejscu, którego nie jesteś w stanie skontrolować.Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze obuwie dziecięce powinno spełniać określone wymagania. Pewną wskazówką mogą być atesty - wybierz buty, które posiadają certyfikaty, wskazujące na jakość wykonania. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Jakie powinny być wygodne buty?Najlepsze buty dla dzieci to przyjazne dla małych stópek obuwie. Na uwagę zasługują:

  • elastyczna podeszwa, którą można łatwo zgiąć,

  • płaska podeszwa i wkładka wewnętrzna, dzięki którym buciki umiejscowią stopę w odpowiedniej pozycji,

  • odpowiednia szerokość w części palcowej zapewniająca swobodny ruch,

  • lekkość,

  • przepuszczalność powietrza, także w wersji zimowej.


Buty dla maluchów nie powinny mieć:

aplikacji, wgłębień i wypustek wewnątrz,

obcasów,

usztywnień w kostkach i zapiętkach.


Jak wynika z powyższego, najważniejsza jest swoboda małej stópki.Pierwsze kapcie

Kapcie twoja pociecha będzie nosić w domu, w żłobku i przedszkolu. Podobnie jak w przypadku butów: z jednej strony powinny to być modele elastyczne, z drugiej - zapewniające ochronę przed ewentualnymi skaleczeniami. Kluczowe jest, by twoja pociecha mogła nadal poruszać się w zgodzie z naturalnym rytmem.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl