Jak uwolnić się od niezdrowej relacji?

Okładka
Uczucie gniewu jest niewiarygodnie naturalną reakcją na wiadomość o zdradzie wynikające z niewierności czy braku zaufania. Przecież chodzi tu o to, że najbliższa sercu osoba złamała twoje zaufanie. Twój związek został uszkodzony. Wszystko to jest bardzo trudne i wywołuje uzasadnione reakcje emocjonalne.


Gniew jest potężną emocją i może maskować inne uczucia. Kiedy chodzi o zdradę, to właśnie gniew może wydawać się bezpieczniejszym sposobem radzenia sobie z bólem, ale spowalnia jego gojenie. Przyjęcie i zmierzenie się z bólem stojącym za gniewem jest niezbędne i wymaga wrażliwości - co jest trudne, gdy mamy do czynienia z tego rodzaju naruszeniem zaufania.


Często zadajesz sobie pytanie: Kim jest ten człowiek, któremu zaufałam? Dlaczego tak bardzo mnie zranił? Twój cały świat nagle lega w gruzach, tracisz grunt pod nogami, nie jesteś w stanie racjonalnie myśleć…


„Kłamstwo kochanka to często jedna z najbardziej destrukcyjnych sił w życiu kobiety. Ale nie musi tak być”.


W książce Toksyczny partner… Susan Forward charakteryzuje mechanizmy, które skłaniają małżonka czy partnera do kłamstwa, a jednocześnie prezentuje praktyczne strategie powstrzymania ich przed ostatecznym zniszczeniem związku, a jednocześnie życia osoby zdradzonej.


Po raz kolejny łączy delikatną empatię z częstymi radami, badając mężczyzn okłamujących kobiety i co zraniona kobieta może z tym zrobić.
Psychoterapeutka przedstawia również praktyczne, sprawdzone, krok po kroku metody leczenia ran spowodowanych oszustwem i zdradą. Celem autorki jest uświadomienie kobietom, które zostały okłamane, zdradzone, jak ważna jest zmiana ran zdrady i oszustwa w mądrość, która rozświetli ich ścieżkę i pozwoli stanąć na nogi. Od niewierności seksualnej po kłopoty finansowe, ukryte uzależnienia i zdrady w związkach. Forward skupia się na poważnych kłamstwach, które polegają na chęci oszukiwania, które zawsze szkodzą nam i naszym relacjom. Wyjaśnia różne motywy mężczyzn, w co wierzą oraz prezentuje wzorce zachowań, a także częste zaprzeczania kobiet oraz ich akceptację winy.


Terapeutka zapewnia wszystkie techniki komunikacyjne i behawioralne potrzebne do radzenia sobie z kłamstwami kochanka, mówiąc dokładnie, co powiedzieć, kiedy i jak odpowiedzieć na jego reakcje oraz jak przedstawić swoje wymagania dotyczące ewentualnego pozostania w związku. Dzięki zrozumieniu i współczuciu pomaga zdradzonej kobiecie zdecydować, czy związek może zostać uratowany. Ponadto stara się pomóc niezależnie od tego, czy zostanie się w związku, czy nastąpi decyzja o rozstaniu. Daje nadzieję, że znów warto nauczyć się kochać i ufać.


Forward wyraźnie opisuje kłamcę, którego nazywa „socjopatą”, i surowo ostrzega kobiety, aby natychmiast się od takiej osoby uwolnić, gdyż kłamstwo jest jej nałogiem, „szczytem uniesienia, kłamie nawet wtedy, kiedy lepiej powiedzieć prawdę”. Oferuje prostą rozmowę z kobietami, które pewnie już dawno zapomniały, czym jest szczerość.


To książka jest niesamowita! Nie tylko będziesz w stanie zidentyfikować, jakiego rodzaju kłamcą jest osoba, z którą jesteś związana, ale także poznasz techniki, jakie stosuje - dosłownie możemy przeczytać tę książkę i postępować zgodnie z nią krok po kroku. Zobaczysz, w jaki sposób osoba dopuszcza się kłamstwa lub obwinia cię za swoje czyny.


Polecam to każdemu, kto ma do czynienia z osobą nieuczciwą, umiejącą manipulować.


„Kiedy staniesz się bardziej świadoma prawdziwych znaków ostrzegawczych, zobaczysz, że kłamcy zdradzają się względnie wcześnie. Są wymijający, skryci, nie lubią odpowiadać wprost na pytania, które ich dotyczą, dają mgliste lub niewygodne odpowiedzi”.


Autorka uważa, że jeśli będziemy otwarci na życie i miłość, to nawet po doświadczeniu zdrady oraz stracie zaufania, zbliży nas to do mądrości, że nie należy kurczowo trzymać się tego, co było, co sprawiało ból, ale należy to zostawić za sobą i iść dalej by zdobywać wewnętrzną jedność.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl