Jak pewnie wejść na lubelski rynek pracy?

Obrazek artykułu
Jak doskonale wiemy, obecny rynek pracy rządzi się zupełnie innymi prawami niż jeszcze kilka lat temu. Dziś to, na co zwracają szczególną uwagę pracodawcy to przede wszystkim określone - zależnie od stanowiska pracy, na które aplikuje kandydat - umiejętności.

Coraz częściej okazuje się,że samo wykształcenie kierunkowe to wciąż za mało i nie idzie ono równolegle w parze z posiadaniem zdolności umożliwiających efektywną pracę, jakiej oczekuje potencjalny pracodawca. Jak zatem pewnie wkroczyć na rynek pracy?Gdzie zdobyć kwalifikacje zawodowe?


Istnieje wiele dróg prowadzących do zdobycia kwalifikacji zawodowych np kursy, warsztaty, czy wydarzenia edukacyjne, aczkolwiek niezwykle istotnym jest, decydując się na którąkolwiek formę edukacji, aby wiedza tam oferowana była aktualna i przede wszystkim oparta na rzetelnym programie nauczania. Najlepszym i najbardziej zaufanym źródłem jest oczywiście Ministerstwo Edukacji Narodowej, z którego toku poszerzania wiedzy korzystają w pierwszej kolejności bezpłatne szkoły policealne, które - wbrew pozorom - oferują bogatą ofertę kierunków kształceniaCzy mogę mieć stabilny zawód bez matury?


Obecnie, kiedy doświadczenie i realne umiejętności stanowią zdecydowanie większą wartość niż wykształcenie, można śmiało stwierdzić, że niezdana matura bądź niskie wyniki na niej nie są wyrocznią na rynku pracy. Należy ukierunkować swoją edukację na

zdobywanie konkretnych umiejętności zawodowych, co stanowi dewizę lubelskich darmowych Szkół Policealnych w Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej. Tak też jest w przypadku wiodącego KURSORA, który ma uprawnienia szkoły publicznej, a kształcenie w niej odbywa się na podstawie programu nauczania opracowywanego są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co umożliwia zdobycie świadectwa potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.Lubelski rynek pracy


Jakość oferowanych usług na terenie Lubelszczyzny w ostatnich latach diametralnie poszła w górę, co przyczyniło się również do wzrostu oczekiwań pracodawców względem kandydatów na pracownika. Analizując lubelski rynek pracy i jego wymagania, darmowa Szkoła Policealna, Kursor, z oddziałami w Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej, postanowiła odpowiedzieć w swojej ofercie edukacyjnej na nowe potrzeby osób poszukujących pracy bądź starających się o awans w branży, w której są już aktywni zawodowo. Stąd też wśród wielu kierunków do wyboru pozostają takie kursy jak: technik BHP, florysta, technik usług kosmetycznych, technik fryzjer i wiele innych, które są określane jako “stabilne zawody”.

Już dziś sprawdź ofertę darmowej Szkoły Policealnej Kursor w najkorzystniejszej dla Ciebie lokalizacji - Lublinie, Zamościu lub Białej Podlaskiej!


Więcej informacji: https://www.kursor.edu.pl/Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy