Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Obrazek artykułu
Reumatoidalne zapalenie stawów jest najczęstszą zapalną choroba stawów. Dotyczy około 1% społeczeństwa. Ocenia się, że w Polsce choruje ok. 400 000 osób.

Choroba może wystąpić w każdym wieku ale najczęściej dotyczy kobiet w wieku średnim. Ze względu na to, że przyczyną choroby jest atakowanie komórek i tkanek przez własny układ immunologiczny chorego, ma ona charakter przewlekły. Nasilenie objawów często się zmienia w zależności od aktywności układu odpornościowego. Leczenie choroby wymaga przyjmowania leków przez dość długi okres czasu. Zazwyczaj co najmniej przez 2 – 3 lata, a bywa że i przez całe życie chorego. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub w sposób niedostateczny. Często zadowalając się systematycznym przyjmowaniem leków przeciwbólowych, które nie dają możliwości zatrzymania choroby i osiągnięcia remisji. Ze względu na brak dobrych poradników oraz zorganizowanych form edukacji dla chorych, większość z nich nie posiada odpowiedniej wiedzy aby aktywnie brać udział w procesie leczenia. Rozpowszechnione wśród chorych i ich rodzin opinie na temat leczenia i stosowanych leków są najczęściej nieprawdziwe. 


Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

http://doktorjarek.pl/W rezultacie wielu chorych nie przyjmuje leków leczących w odpowiednich dawkach co prowadzi do systematycznego pogarszania się ich zdrowia. Poradnik dra Niebrzydowskiego jest najbardziej aktualnym jeśli chodzi o zawarta w nim wiedzę medyczną i pierwszym tłumaczącym zasady leczenia. Dzięki temu można szybko dowiedzieć się co i jak należy robić aby zahamować chorobę i uzyskać jej remisję. Autor bez zbędnych trudnych medycznych terminów w sposób jasny i prosty wyjaśnia zasady leczenia i pokazuje najkrótszą drogę do osiągnięcia sukcesu w walce z chorobą. Autor po ponad 6 latach pracy w klinikach reumatologicznych w Wielkiej Brytanii pokazuje krok po kroku jak należy postępować aby zahamować chorobę. Uważam, że jest to lektura bardzo potrzebna dla każdego, kto zmaga się z tą chorobą.

 

Książka dostępna w następujących księgarniach internetowych:

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl