Jak łatwo stworzyć CV w kilka minut?

Obrazek artykułu
CV to podstawowy i całkowicie niezbędny dokument przy szukaniu pracy. Duże znaczenie mają nie tylko zawarte w nim informacje, ale i sama prezentacja kandydatury, wygląd dokumentu, czy jego szata graficzna. Na szczęście istnieją narzędzia, dzięki którym możesz przygotować własny życiorys w profesjonalny sposób i to zaledwie w kilka minut. Jak się za to zabrać? Oto trzy proste kroki.


Znajdź odpowiedni szablon


Do szybkiego stworzenia CV niezbędny jest internetowy kreator z gotowymi szablonami, które jedynie uzupełnisz informacjami na swój temat. Szablony te projektowane są przez specjalistów od grafiki i rekrutacji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój dokument będzie wyglądał nie tylko dobrze, ale i w pełni profesjonalnie.

Co ważne, szablony dostępne w kreatorze CV to zarówno wzory uniwersalne, jak i dopasowane do potrzeb konkretnych branż i specjalizacji. Łatwo stwórz swoje CV, wybierając odpowiedni dla siebie, skutecznie podkreślając swoje mocne strony i wyróżniając się spośród innych konkurentów.Uzupełnij informacje o sobie


Kiedy wiesz już, w jakim szablonie chcesz stworzyć swój życiorys, czas przejść do uzupełniania poszczególnych sekcji. Najważniejsze to historia zatrudnienia i zdobyte wykształcenie, jednak pamiętaj, że nie są to wszystkie elementy dobrze zrobionego CV.

Do swojego życiorysu warto dodać także wszelkie informacje o dodatkowych umiejętnościach, które mogą przydać się na aplikowanym stanowisku. Jeśli w poprzednich miejscach pracy udało Ci się osiągnąć sukcesy, którymi chciałbyś pochwalić się przed rekruterem, opisz je krótko w swojej historii zatrudnienia.

Istotne jest przede wszystkim to, co dla rekrutującego może stać się argumentem za wybraniem właśnie Ciebie. Pokaż, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko, opisz swoją wiedzę, prowadzone w przeszłości projekty, czy nawet udział w wolontariacie, jeśli tylko jest związany z branżą, w której poszukujesz pracy.Pobierz CV w odpowiednim formacie


Jeżeli uzupełniłeś wybrany szablon wszystkimi niezbędnymi informacjami, dodałeś do dokumentu odpowiednią fotografię i jesteś zadowolony z efektu, czas pobrać swoje CV. Gotowy życiorys możesz zapisać na dysku w dwóch formatach, mianowicie PDF i Word.

Najczęściej preferowanym formatem przez rekruterów są dokumenty przesyłane w formacie PDF. Pozwala on na zachowanie formatowania CV, jego układu i wyglądu bez zmian niezależnie od komputera, na którym otwiera się dokument. Zdarza się jednak, że niektórzy rekruterzy z różnych powodów proszą o przesłanie życiorysu w innym formacie, dlatego w razie wątpliwości możesz zapisać gotowy dokument w dwóch wersjach.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl