Jak działa energia?

Obrazek artykułu
Każdy z nas wie, jak ważny jest rozwój, zarówno ten fizyczny, psychiczny, jak i duchowy. To na nim oparte jest nasze życie, to, w jaki sposób je przeżywamy, czego doświadczamy. Od wielu wieków stawiane są pytania, które są fundamentem naszego istnienia oraz coraz to bardziej imponujących odkryć. „Kim jestem?”, „Kim jest człowiek?”, „Na co, tak naprawdę, mamy wpływ?”.


Zauważmy, że w przeciągu ostatnich 15 lat nauka, badania, świadomość duchowa, rozwinęły się wprost niewyobrażalnie. Te wszystkie zmiany możemy podsumować jednym wnioskiem. Świat zaczyna poznawać, rozumieć i wykorzystywać istotę energii. 


Fizykę kwantową do perfekcji opanował Albert Einstein. Zrozumienie jego badań wymaga jednak od nas, wręcz niemożliwego przygotowania, wysiłku, wieloletniej edukacji. 


Temat ludzkiej świadomości, energii, dusz, rozwoju duchowego, podjęła również Daria H.A. Gurbada, autorka książki, pod tytułem „Jak działa energia, czyli Rozwój Duchowy od podstaw”.


Życie płata nam przeróżne figle. W najmniej niespodziewanym momencie, rzuca nam kłody pod nogi, wówczas ciężko jest się podnieść i znów pozytywnie spojrzeć na świat. Ta lektura to podręcznik, przewodnik po naszej duszy. Prawdziwy drogowskaz, który pokazuje nam, jak żyć, aby czerpać jak najwięcej szczęścia i radości. Daria Gurbada w sposób przystępny, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaznajomionych z tematem tłumaczy, jak zrzucić z siebie pasmo niepowodzeń i rozpocząć wszystko od nowa. 
Rozwój emocjonalny, duchowy to temat bardzo subiektywny. Każdy z nas podchodzi do niego w inny sposób, rozpatruje problem pod zupełnie innym kątem. Niepodważalnym plusem jest sposób narracji oraz to, że autorka opiera swoje porady, poglądy na własnych doświadczeniach. Dzięki temu nie mamy wrażenia, że czytamy szkolny podręcznik do fizyki, czy uczestniczymy w wykładzie wcześniej wspominanego geniusza. 


Ile ludzi, tyle sposobów na rozwój duchowy. Jedni prowadzą głębokie, daleko idące kontemplacje i rozważania, natomiast drudzy przechodzą od razu do czynów, sięgają po wiedzę w pigułce. Przykładem takiego vademecum jest właśnie „Jak działa energia, czyli Rozwój Duchowy od podstaw”.


http://www.psychoskok.pl/produkt/dziala-energia-czyli-rozwoj-duchowy-podstaw


Świadomość istoty energii zwiększyła się o tyle, że bardzo trudne, wręcz niemożliwe jest znalezienie osoby, która nie słyszała o „prawie przyciągania", a dba o swój rozwój emocjonalny, duchowy, interesuje się tematem. To właśnie dzięki takim perełkom jak „Sekret” i „Potęga świadomości”, do których dołączyła książka autorstwa Darii H.A. Gurbada. 


Kiedy postanowimy zmienić swoje życie na lepsze, poprawić jego jakość i produkty, które z niego czerpiemy, zrozumiemy, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy odrębną jednostką, oderwaną od rzeczywistości, a spójną cząstką wielkiej machiny Wszechświata. Autorka porusza często bardzo niewygodne tematy, homoseksualizm, różnice religijne, zjadanie zwierząt. To kwestie, które bardzo często są przemilczane, nieporuszane ze względu na strach przed negatywnym odbiorem. Daria H.A. Gurbada nie zamierza ukrywać swoich poglądów. Każde z tych zagadnień rozkłada na czynniki pierwsze. Opisuje na tyle dokładnie, że jeśli zdecydujemy się podążać tropem jej myśli, w pewnym momencie natkniemy się na przemyślenia, co MOJE poglądy wnoszą w MOJE życie. 


Książka „Jak działa energia, czyli Rozwój Duchowy od podstaw” porusza, zadziwia, niekiedy oburza, przewraca myślenie do góry nogami. Nie zapominajmy jednak, że wszystkie przedstawione w niej kwestie, mieszczą się w kręgu rozwoju, zarówno psychicznego, jak i duchowego. Jeśli zdecydujemy się przyjąć pomocną dłoń, którą wyciąga do nas Daria H.A. Gurbada, możemy być pewni, że nie jedno zmieni się w naszym życiu na lepsze.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy