Jak budować trwałą i szczęśliwą relację?

Okładka
Recenzja książki Ścieżki miłości.

Ścieżki miłości to ciekawe rozmowy o najczęstszych problemach pojawiających się w związkach. Książka ukazuje, jakich należy unikać zachowań i nawyków oraz w jakie pułapki często wpadają pary, im dłużej są razem. Budowanie trwałej i szczęśliwej relacji oznacza podjęcie trudnej drogi i oddzielenie się od negatywnych wpływów z przeszłości. Oznacza to kwestionowanie naszych własnych mechanizmów obronnych i stawianie czoła, często podświadomym, obawom związanym z intymnością, bliskością.


Ścieżki miłości to rzetelna skarbnica wiedzy na temat relacji międzyludzkich, szczególnie w kontekście więzi partnerskich i relacji z dziećmi. Książka porusza wiele tematów takich jak: ukryta trauma, zależność kontra niezależność, oblicza zdrady, żałoba oraz seks w związku, męskość i kobiecość, oraz strategie przetrwania w rodzinie.


Autorzy informują o tym, że nasze dzieciństwo i relacje z rodzicami są kluczowe dla naszej tożsamości i zachowań i jak bardzo wpływa na nasze całe życie. To, czego doświadczyliśmy w domu, wpłynęło na nasze podejście do miłości, przyjaźni, pracy i wielu innych aspektów życia. Często powielamy schematy zachowań, które obserwowaliśmy, nawet jeśli nie były one dla nas zdrowe lub korzystne. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę bagaż doświadczeń z dzieciństwa, aby tworzyć zdrowe i pozytywne relacje w przyszłości.


cała recenzja na stronie: http://fajne-ksiazki.pl/jak-zbudowac-trwala-i-szczesliwa-relacje/

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl