Jacek Komuda „Ostatni honorowy”

Obrazek artykułu
Wspólna premiera książka, e-book, audiobook. Jacek Komuda „ Ostatni honorowy”

Powieść oparta jest na autentycznych wydarzeniach,

które rozegrały się w latach 80 i 90 ubiegłego stulecia.

Imiona i nazwiska bohaterów zostały zmienione.

 

Polska w latach PRL-u. Kuba Błażyk to młody szermierz, zawodnik warszawskiej Legii.

Młodzik nie znosi dobrze dominacji sportowców Dynama Moskwa. Kolejny stronniczy werdykt na korzyść rosyjskich „braci” przelewa czarę goryczy.

Kuba chce odejść. Wtedy właśnie pojawia się atrakcyjna propozycja udziału w pojedynkach na ostrą broń białą. Walki są aranżowane dla obcokrajowców – bogaczy i arystokratów. Sparingi organizują dla zabawy, zakładów lub chcąc załatwić porachunki między sobą.

Kuba dostaje szansę na pozornie łatwy zarobek. Musi tylko przeżyć. Przeciwnicy nie stosują się do sportowych reguł. To walka na śmierć i życie.

Doskonałe opisy i świetnie oddany klimat komunistycznej polskiej ulicy przeplatany z  przepychem i pogardą dla ludzkiego życia na bogatym i żądnym wrażeń zachodzie.

 

 

Fragment audio:

http://audioteka.pl/ostatni-honorowy,produkt.html

 

Fragment e-book:

http://issuu.com/fabrykaslow/docs/komuda_ostatnhonorowy-fragment


Trailer filmu promocyjnego:

 

Papier dostępny na: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/ostatni-honorowy-jacek-komuda-4503036/

Audiobook dostępny na:  www.audioteka.pl/ostatni-honorowy,produkt.html

Ebooki dostępny na:  Google Play, App Store

 

 Jacek Komuda

Historyk, znawca Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz Kozaczyzny zaporoskiej. Miłośnik szabli i koni. Mówi o sobie: „warchoł i pijanica dzikopolowy”. Twórca scenariusza do gry komputerowej Wiedźmin. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „GameStar”, pracował również w magazynach „Click!” i „Komputer Świat Gry”.  W chwili obecnej związany z tygodnikami historycznymi, w których regularnie publikuje artykuły i felietony.

 

Właściwie od zawsze chciał opowiadać i kreślić historie, więc w zależności od tego, w jakim był wieku, chciał zostać reżyserem, artystą, pianistą i na końcu wreszcie – pisarzem. Wolny czas spędza najchętniej w siodle i na rekonstrukcji historycznej.

Jacek Komuda jest autorem kilkunastu książek – powieści i opowiadań – osadzonych w realiach historycznych. Jego znakami rozpoznawczymi są: przywiązanie do wiernego odtwarzania realiów, poczucie humoru i nade wszystko niebanalne przygody bohaterów.

 

AUDIOTEKA
Audioteka to mobilna platforma oferująca dostęp do szerokiej gamy literatury, książek i artykułów w formie audio przez serwis www, aplikacje mobilne na smartfony, tablety, samochody i tzw. wearables. Dzięki współpracy z kluczowymi polskimi i zagranicznymi wydawnictwami stworzyła największą cyfrową bibliotekę audio, w której każdy z ponad kilkuset tysięcy jej użytkowników znajdzie coś dla siebie. Asortyment Audioteki to, między innymi  kryminały, sensacja, thrillery, romanse, literatura piękna, młodzieżowa, czy literatura faktu. W skład zespołu lektorów wspólpracujących z Audioteką wchodzi plejada polskich gwiazd - Krzysztof Gosztyła, Mariusz Bonaszewski, Adam Fernecy, Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Maria Seweryn, czy Anna Dereszowska.Audioteka to dobrze opowiedziane historie. Więcej na www.Audioteka.pl

 

FABRYKA SŁÓW

Wydawnictwo powstało w 2001 roku. Powstałe w 2001 roku w Lublinie,  wydawnictwo skupiające najlepsze nazwiska polskiej fantastyki.

Wśród Autorów znajdują się takie sławy jak Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Ziemiański, Jacek Komuda czy Maja Lidia Kossakowska.

Konsekwentnie i z sukcesami rozwijana jest też oferta obcojęzyczna, w której książki takie jak „Malowany człowiek” czy seria Fabryczna Zona z licencją Stalkera są w czołówce sprzedaży fantasy i postapo w Polsce.

Achaja, Pan Lodowego Ogrodu i Jakub Wędrowycz  to marki same w sobie, wielokrotnie nagradzane, weszły do kanonu polskiej fantastyki i dostarczają emocji kolejnym pokoleniom Polaków. Więcej na www.fabrykaslow.com.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl