Iva Procházková gościem MFK 2017

Obrazek artykułu
Na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2017 pojawi się czeska pisarka Iva Procházková.

Na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2017 zagoszczą pisarze z różnych stron świata: zachodu (Brytyjka Alex Marwood), północy (Szwed Stefan Ahnhem) i... południa! Wrocław odwiedzi bowiem również czeska pisarka Iva Procházková.


Iva Procházková jest autorką powieści dla dzieci i dorosłych, scenariuszy oraz sztuk teatralnych. Od 1983 tworzyła na emigracji. Po przewrocie politycznym w 1989 roku zaczęła publikować w ojczyźnie, ostatecznie w 1994 wróciła do Czech. Jest dwukrotną laureatką najważniejszej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera oraz sześciokrotną zdobywczynią nagrody Zlatá Stuha, przyznawanej najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej scenariuszy powstało wiele filmów i seriali telewizyjnych. 

Pisarka spotka się z czytelnikami w czwartek, 25 maja, o godz. 18.00 w Starym Klasztorze (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1)

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2017 odbędzie się w dniach 24–28 maja 2017. Więcej informacji będzie można znaleźć na festiwalowej stronie oraz na FB: https://tinyurl.com/kvvoodg.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy