Internauci grożą Oldze Tokarczuk śmiercią

Obrazek artykułu
Olga Tokarczuk spotyka się z atakami hejterów i groźbami karalnymi. Internauci po wypowiedzi autorki, w której skrytykowała ona stosunek Polaków do Żydów i mniejszości narodowych, krytykują, obrażają, a nawet grozą śmiercią pisarce.

Zdawać by się mogło, że Olga Tokarczuk ma rzesze fanów. Niedawno ogłoszono, że pisarka została laureatką Nike 2015, co w zasadzie nie było zdziwieniem, ponieważ wybór jury pokrył się z wcześniejszym wskazaniem czytelników. Niestety od dłuższego czasu Olga Tokarczuk spotyka się z atakami hejterów i groźbami karalnymi.


Sytuacja ma związek z wypowiedzią autorki dla TVP Info, w której skrytykowała stosunek Polaków do Żydów i mniejszości narodowych :"Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów".


Jak napisano na portalu Onet: „Prawnik pisarki zachowuje zrzuty ekranu z nienawistnymi wpisami oraz nawoływaniami do zabicia jego klientki”. Sprawa na pewno będzie miała ciag dalszy ponieważ Leokadia Chrobak, oświadczyła, że sprawa Olgi Tokarczuk jest badana pod kątem "nawoływania do nienawiści".


Cały artykuł do przeczytania na stronie: http://ksiazki.onet.pl/internauci-groza-oldze-tokarczuk-smiercia/negy2r

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku