Inspiracje zyskują na wartości tylko wtedy, gdy się nad nimi zastanowimy

Okładka
Wszyscy chcemy być szczęśliwi i zdrowi, ale często czujemy, że nie mamy nad tym kontroli. Chociaż prawdą jest, że okoliczności zewnętrzne mogą wpływać na szczęście i zdrowie, możliwe jest wypracowanie nawyków, które poprawią jakość naszego życia. Może to nie tylko pomóc w poprawie nastroju na co dzień, ale może również pomóc żyć szczęśliwiej i zdrowiej.


 

Powiązania między umysłem a ciałem są nadal najbardziej tajemniczym obszarem ze wszystkich, ale nauka zawsze odkrywa więcej. Dla większości z nas jest jasne, że nasze nastroje mogą wpływać na nasze fizyczne samopoczucie. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, zwykle czujemy się lżejsi, nasz umysł jest jaśniejszy i jesteśmy bardziej energiczni. I odwrotnie, kiedy jesteśmy przygnębieni niepowodzeniem, czujemy się pozbawieni motywacji, zmęczeni a czasami czujemy się fizycznie źle.


Nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem  i stać się szczęśliwszym! Nie ma znaczenia, z jakimi przeciwnościami właśnie przychodzi nam się mierzyć. Mamy tylko jedno życie i ważne, by wykorzystać je jak najlepiej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​bardzo łatwo możemy sprawić to, by poczuć się lepiej. A co wspólnego ma tutaj dobry humor? Otóż okazuje się, że istotny! Sięgając po książkę Jacka Łapińskiego "Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor to lepsze życie" możemy się o tym przekonać. Książka dostarcza czytelnikowi wiele cennych sugestii, inspiracji, które pozwolą się głębiej temu przyjrzeć i zastanowić co z tym zrobić. Rozważając te proste wskazówki, możemy być pewni, że  pomogą nam one być szczęśliwszymi. Ale dużo zależy od nastawienia. Kiedy jesteśmy samoświadomi, łatwiej jest zobaczyć, dokąd prowadzą nas nasze myśli i emocje. Im lepiej poznamy siebie, tym lepiej jesteśmy w stanie zrozumieć swoje uczucia i reakcje na sytuacje, niezależnie od nastroju.


„Podkreślam, iż pogoda ducha to nasza osobista moc” – wyznaje autor książki. Istotą jest cokolwiek w życiu chcieć i robić to z potrzeby serca, a nie z przymusu.  Jacek Łapiński wierzy, iż watro podejmować wyzwania, watro realizować swoje marzenia. A do Czytelnika kieruje te słowa:


„To Ty decydujesz, jaki wpływ będzie miała na Ciebie ta lektura. Pozytywny – lub równie pozytywny, jeśli odniesiesz się do niej krytycznie. To pozwoli Ci przemyśleć wiele spraw w nowym ujęciu”.


Kim jest autor książki?


Jacek Łapiński to pisarz, prawnik, przedsiębiorca i pasjonat psychologii pozytywnej, ale przede wszystkim to człowiek pełen dobrego humoru, na którego twarzy nie brakuje uśmiechu. Ponadto autor prowadzi zajęcia dla młodzieży o czytaniu i rozwoju pasji oraz spotkania otwarte z Czytelnikami, także spotkania z członkami Kluba Seniora lub członkami Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wykłady na UTW. Więcej o Jacku Łapińskim przeczytamy na stronie autorskiej - http://jaceklapinski.pl/jacek-l/

 

Dla kogo jest ta książka?


To książka dla każdego, kto pragnie się rozwijać, realizować cele, jakie sobie założył, pielęgnować i rozwijać swoje pasje, mądrze korzystać z dobrodziejstw, jakie przynosi każdy dzień. To doskonałe źródło inspiracji dla tych, którzy potrafią otwierać się na nowe możliwości. Podręcznik motywacyjny dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Książka skierowana do ludzi pogodnych, ale i do tych, którzy chcieliby w sobie pogodę ducha obudzić. Również dla tych, którzy pragną udoskonalić jakość pewnych obszarów swojego życia (zawodowego, społecznego, hobbystycznego czy emocjonalnego) oraz pragnących znaleźć pomysł i sposób na życie.

 

Cel książki?


Autor poprzez dobre słowo i uśmiech zachęca Czytelnika do przemyśleń, refleksji na temat sensu różnych rzeczy (Rozwój, Świadomość, Nawyk, Zmiana, Lęk, Stres itp.), zdrowia (Rozwój psychiczny, Odpoczynek, Bieganie, Poziom aktywności) oraz odchudzania (Dieta rozsądna, Witaminy, Zrób badania). Książka zapewnia  ponad 100 sugestii, inspiracji skłaniających do zastanowienia, a dla tych, którzy posiadają  poczucie humoru, książka ta daje jeszcze więcej uśmiechu. Każdy podrozdział opatrzony został metamorfozami i dowcipami. 


„Ta książka ma być jak płynąca rzeka – jak Narew (wielowątkowa), a nie jak zamulony staw. Myśli mają swobodnie płynąć, przeplatane metamorfozami i dowcipami”. 


Książka zawiera również dodatek w postaci złotych myśli. Jest ważnym elementem ułatwiającym osiąganie sukcesów i bycie szczęśliwym.


„Największą wskazówkę zachowałem jednak na koniec: nie szukaj powodów do uśmiechu na zewnątrz, ale w sobie”.


Pamiętaj - inspiracje zyskują na wartości tylko wtedy, gdy się nad nimi zastanowimy. Daj sobie czas. I pamiętaj – Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl