Improwizator - powieść dla dorosłych słynnego bajkopisarza

Obrazek artykułu
Widząc, że wielu z Was docenia naszą pasję poszukiwania zapomnianych nieco klasycznych powieści, chcemy zaproponować na czas jesieni książkę, która zawiera w sobie wszystkie smaki i zapachy lata.

Książka dla romantyków! Słodko-gorzka. Pełna smaków i zapachów Italii. Niezwykła.


Historia młodego chłopca, który w wyniku tragicznych okoliczności dostaje się pod opiekę rodziny Borghese. Ma talent – potrafi tworzyć poezję na zadany temat, w dodatku ma piękny głos. Chce zostać tytułowym improwizatorem. Wrażliwy i czuły usiłuje spełnić oczekiwania swoich protektorów, ale im lepiej jest wykształcony, tym bardziej uwiera go własna pozycja go. A wrażliwość kieruje go na ścieżki nieoczywistych miłości.

Improwizator pełen jest niezwykle malarskich opisów Włoch XIX wieku. Andersen miał ogromny talent do opisywania kolorów, zapachów, smaków. Jego Rzym, Neapol, Wenecja tętnią życiem. Wraz z bohaterami spacerujemy po placu del Poppo, Koloseum, moście Świętego Anioła, wchodzimy na Wezuwiusza, pływamy gondolami. Odwiedzamy galerie, oglądając najpiękniejsze obrazy i rzeźby. Czytamy Dantego. Dajemy jałmużnę żebrakom. Podróżujemy po Kampanii, zachwycamy się przyrodą, płyniemy na Capri. 


Kto z Państwa byłby zainteresowany egzemplarzem recenzyjnym?Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku