Humor, przygoda, mitologia słowiańska i piękne krajobrazy

Obrazek artykułu
Kontynuacja powieści „Południca ze Świątyni Słońca” Patii Maczyńskiej.


Kiedy w swoje urodziny Paulina, rezolutna czterolatka, zaczęła opowiadać o „pewnej pani Nawii”, jej matka od razu zrozumiała, o kogo chodzi. Była to Damroka, rozszarpana przez wilki wieki temu kobieta, której dusza wciąż błąkała się po ziemi i poszukiwała ciała, w które mogłaby wstąpić i rozpocząć nowe życie.


Złe przeczucia nie dają Orianie spokoju, a przepowiednia ciotki Leokadii, która ma nadprzyrodzone moce, wcale jej nie uspokaja. Kiedy podczas rodzinnej wyprawy dziewczynka znika, cała rodzina wyrusza na jej poszukiwania. Czy Damroce uda się przejąć ciało Pauliny? Czy Oriana zdąży ją uratować?


„Kraina Nawii” to druga część losów Oriany, z którą można było spotkać się w „Południcy ze Świątyni Słońca”. Tym razem ofiarą złej siostry jej pra-pra-pra-prababki i imienniczki padnie Paulina.

Pełna przygód i zaskakujących zwrotów akcji powieść pozwala czytelnikowi zgłębić słowiańskie legendy, a ponadto poznać lokalne historie dotyczące diabłów czy czarownic okolic Lubelszczyzny, ponieważ to właśnie tam rozgrywa się akcja.


„Klątwa Nawii” trzyma w napięciu, ale również pokazuje, jak ważna jest rodzina i siła uczucia, która potrafi zdziałać wszystko i pokonać każdą przeciwność. Humor, przygoda, mitologia słowiańska i piękne krajobrazy – to właśnie druga powieść Pati Maczyńskiej.Zło tylko czeka na okazję żeby się odrodzić

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zlo-czeka-okazje-zeby-sie-odrodzic


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl