Glinki kosmetyczne

Obrazek artykułu
Glinki kosmetyczne są popularnymi składnikami wielu kremów, maseczek do pielęgnacji skóry. Te wyjątkowe glinki zawierają ważne minerały, mają właściwości odtruwające dla zdrowia skóry.
Upiększające i oczyszczające cechy gliny są wykorzystywane od tysięcy lat przez cywilizacje na całym świecie. Jej umiejętność do asymilowania różnych pigmentów z roślin i minerałów była wielce doceniania w sporządzaniu farb do ciała przez starożytne cywilizacje. Przykładowo Kleopatra była znana z używania gliny z Morza Martwego, w celu uzyskania gładkiej i nieskażonej cery. Nawet zwierzęta instynktownie wykorzystują uzdrawiającą moc gliny, gdy czują się źle lub odczuwa potrzebę ochrony przed szkodnikami i pasożytami.Właściwości masek do twarzy z glinki kosmetycznej.

Dziś glinki są używane jako produkt w postaci maseczek na twarz, do celów kosmetycznych. Dają skutek głębokiego czyszczenia i zamykania porów, odświeżania twarzy i rozjaśniania skóry, jednakże mają także dużo innych właściwości leczniczych w zależności od ich składników, takich jak:


• Usuwa toksyny ze skóry
• Wspomaga krążenia
• Zmniejsza stany zapalne
• Złuszcza
• Zmiękcza i wygładza skórę
• Nawodnia i nawilża
• Pochłania nadmiar oleju, łoju skórnego
Przykład rodzaju gliny używanej w kosmetyce:


Marokańska czerwona glina — zaskórniki znikną!


Jedną z najskuteczniejszych glinek osiągalnych dla osób cierpiących na trądzik jest marokańska czerwona glinka. Jest to perfekcyjny składnik, którym wolno posłużyć się do usuwania z cery zaskórników, tonizowania skóry i regularnego równoważenia suchej, łuszczącej się skóry.
Marokańska czerwona glina (znany również jako Rhassoul ) była używana przez setki lat jako mydło, szampon i odżywka do skóry. Luksusowo gładka w dotyku, jej wysoce chłonne i złuszczające właściwości podładowują, że ta glina jest niezbędna w profesjonalnych spa.
Czerwona glinka wywodzi z pokładów w żyznych górach Atlas w Maroku, wydobywanych ze złóż wytworzonych przez aktywność wulkaniczną i zmiany geotermiczne w glebie.
Jej zastosowanie w historii jako kosmetycznej gliny wywodzi się z czasów starożytnego Rzymu i Egiptu, w których była wykorzystywana przez szlachtę do nadawania tonów i wzbogacania skóry.


Bogata oferta kosmetyków na stronie - https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/Glinki-i-maski-kosmetyczne/5036

Czerwoną glinkę marokańską stosuje się dziś do odżywiania skóry, nawet na przebarwienia skórne i zmniejszenia objawów trądziku — szczególnie upartych zaskórników. Istnieje wiele badań klinicznych, które wykazały, że glinka z Rhassoul jest skuteczna w zwiększaniu elastyczności skóry ze względu na wysoką zawartość krzemionki i magnezu.

---------------------------------------------------

Glina Rhassoul, zwana również Ghassoul, znajduje się i jest naturalnie wydobywana wyłącznie w górach Atlasu w Maroku. Jest to glinka wulkaniczna złożona ze specyficznych minerałów ilastych i magnezowych montmorylonitu, zawierająca krzemionkę, żelazo, magnez, potas, sód, lit i wiele innych pierwiastków śladowych. Dzięki swojej wyjątkowej zdolności do wchłaniania zanieczyszczeń bez podrażniania skóry. Tradycyjnie stosuje się produkt Rhassoul do przygotowywania łagodnych i oczyszczających produktów, które nie podrażniają gruczołów łojowych i mogą być stosowane do wszystkich rodzajów skóry i włosów.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl