Francja gościem honorowym WTK

Obrazek artykułu
6. Warszawskie Targi Książki, zbliżają się wielkimi krokami, i nie można się dziwić zniecierpliwionym ponieważ tegoroczna edycja WTK zapowiada się imponująco. W końcu po raz pierwszy zdarza się, że jakikolwiek kraj zostaje zaproszony w charakterze gościa.

Wiadomo z całą pewnością, że Francja będzie gościem honorowym WTK, który uatrakcyjni wydarzenie. Prezentację  przygotowała Ambasada Francji w Polsce i Instytut Francuski w Polsce wraz z partnerami – Carefour Polska i Orange.W końcu po raz pierwszy zdarza się, że jakikolwiek kraj zostaje zaproszony w charakterze gościa.


Niedawno w roli gościa honorowego na paryskim Salonie Książki, występował Wrocław i Kraków, teraz to Polska będzie gościć na Stadionie Narodowym.  


Na stoisku Carrefour na Warszawskich Targach Książki możemy spodziewać się spotkania z francuskimi książkami, atrakcjami dla dzieci, pokazami kulinarnymi. W planach jest również degustacja przysmaków francuskiej kuchni.


Na stoisku Orange Polska gościć będzie DJ Wika, czyli najstarsza w Polsce DJ-ka, ambasadorka programu „Spotkanie z pasjami”. Na stoisku znajdzie się studio telewizyjne, a w nim znane osoby i pisarze.


Gościem specjalnym WTK będzie sam Eric Emmanuel Schmitt, poczytny francuski pisarz i dramaturg. Pośród francuskich gości znajdą się także laureaci Nagrody Goncourtów, jak Jérôme Ferrari czy Pierre Lemaitre oraz:  Bernard Werber, Frédéric Pajak, Eric Baratay, David Bosc, Pierre Assouline, Frédéric Beigbeder, Jacques Bonnaffe, David Bosc, Anne Brouillard, Geneviéve Casterman, Patrick Deville, Pierre Ducrozet, Bernard Friot, Sylvie Germain, Bernard Friot. Dla miodników komiksu zaplanowano natomiast spotkania z Lewisem Trondheimem, Olivierem Jouvrayem i Bouletem.

 

Pierwszego dnia targów zorganizowane zostanie spotkanie „Czytelnictwo i rynek książki: Francja – Polska - Europa”. W  kinie Muranów zostanie zorganizowany Festiwal Filmu Francuskiego,  a w Teatrze Polskim zaplanowano wieczory literackie, w tym spotkanie z twórczością Patricka Modiano.


Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, stwierdził:  po raz kolejny pobity zostanie rekord jeśli chodzi o udział wystawców. W tym roku będzie ich 850 (rok temu - 720), w tym 250 zagranicznych gości  (rok temu - 120), którzy reprezentować będą 28 krajów.  Duże stoiska, oprócz Francji mieć będą – Niemcy, Rosja i Belgia. Oferta wydawnicza prezentowana będzie na 20 tys. m.kw. (przed rokiem 15 tys. m. kw.).


Tegoroczne WTK z pewnością będą niezapomniane, w zachwycie nad francuskim stoiskiem nie zapominajmy jednak o polskich wystawcach. Przykładowo Wydawnictwo Psychoskok zaplanowało spotkania ze wspaniałymi autorami. Więcej informacji na bieżąco na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1566509823566539


6. Warszawskie Targi Książki odbędą się w dniach 14-17 maja 2015 roku na Stadionie Narodowym.

czwartek, godz. 10.00-18.00

piątek, godz. 10.00-19.00

sobota, 10.00- 19.00

niedziela, 10.00-17.00

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl