Festiwalu Reportażu Non-Fiction - druga edycja

Obrazek artykułu
W dniach 25-27 sierpnia odbędzie się Festiwalu Reportażu Non-Fiction. W programie m.in. dyskusje i spotkania autorskie.
Organizatorzy podkreślają, że Festiwal Non-Fiction jest pierwszym w Polsce wydarzeniem dedykowanym w całości reportażowi.  Druga edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Krakowie. Miejscem większości festiwalowych spotkań będzie kompleks budynków starej fabryki tytoniowej przy ul. Dolne Młyny. Rozmowy z reporterami odbędą się także w Pauzie in Garden i Kawiarni Literackiej.

Temat tegorocznej edycji to "zmiana". Jak powiedział  Szymon Pasaj ze stowarzyszenia Re-prezentacje, organizatora festiwalu: „Każdy z autorów w jakiś sposób pisze o zmianach lub wręcz je kreuje. Tak różnorodne grono pozwoli nam wspólnie zastanowić się nad wieloma aspektami zmiany: społecznym, politycznym, ekonomicznym, technologicznym, globalnym czy lokalnym".

Pośród gości tegorocznego wydarzenia m.in. Artur Domosławski, Justyna Kopińska, Paweł Smoleński, Paweł P. Reszka, Dionisios Sturis, Andrzej Mularczyk, Magdalena Chodownik, czy Marcin Zaborowski z wystawą „Never Again". 

Klamrami spinającymi tegoroczny program będą dwie dyskusje. Na otwarcie festiwalu: „Europa - 2017 i dalej". O dynamicznych zmianach zachodzących w europejskich społeczeństwach porozmawiają Aleksandra Lipczak („Ludzie z Placu Słońca"), Margot Sputo (projekt „Kto Gdzie") i Dionisios Sturis („Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji"). Na zakończenie zaś - „Reportaż. Czas na zmiany?" - dyskusja nad zmianami w polskim i światowym reportażu.

Więcej informacji na festiwalowej stronie: http://nonfiction.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl