Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Obrazek artykułu
Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel” odbędzie się w Gostyniu w dniach 3-4 czerwca 2022 r. Z jednej strony to inicjatywa lokalna, ale z drugiej – jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

Festiwal „Kryminalny Magiel: jest organizowany od 2020 r. przez Biblioteką Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Muzeum w Gostyniu. W tegorocznej edycji wezmą udział m.in.: Ryszard Ćwirlej, Michał Fajbusiewicz, Vincent V. Severski, Tomasz Duszyński i Sławomir Koper. Podczas Festiwalu zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy kryminał retro wydany w 2021 roku.

Organizatorzy festiwalu przekonują, że ich celem jest promocja najciekawszych według nich odmian kryminału, czyli historycznej powieści kryminalnej i kryminału retro. Według nich dzięki tego typu powieściom czytelnik nie tylko obcuje z rozrywką na najwyższym poziomie, ale także ma okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, w dodatku nie czytając o suchych faktach, ale o barwnych realiach codziennego życia w danej epoce. 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl