Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Obrazek artykułu
24 listopada rozpocznie się piąta edycja Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania. Hasło tegorocznej edycji to: "Miasto w literaturze. Literatura w mieście".

Do udziału w Festiwalu zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Tym razem do rozmów o literaturze inspirować będzie miasto, a literatura zachęcać do dyskusji o mieście.


Jak zapewniają organizatorzy - tegoroczna edycja festiwalu ma zwrócić uwagę na miasto w kontekście literatury oraz pokazać je z nowej perspektywy. Inspiracją do rozmowy o literaturze mają być miasta i miasteczka nie tylko w ujęciu architektonicznym lecz przede wszystkim pokazane oczami ludzi, którzy w nich mieszkają lub je odwiedzają. Co motywuje i inspiruje pisarki oraz pisarzy do podróży, a później opisywania konkretnych zakątków świata? Jak ważną rolę odgrywają konkretne miejscowości w budowaniu literackiej fabuły? Między innymi na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji festiwalu Sztuka Czytania.

 

Wśród zaproszonych gości festiwalowych m.in.: Jacek Hugo-Bader, Marcin Kydryński, Michał Rusinek, Anny Janko, Michał Olszewski, Ryszard Ćwirlej.


Szczegółowy program oraz więcej informacji na stronie: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/festiwal-czytelniczy-sztuka-czytania

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy