Dziś rozpocznie się 13. Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Obrazek artykułu
Kolejna, już trzynasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca. W programie znalazły się wydarzenia dla czytelników w każdym wieku.

13. Międzynarodowy Festiwal Kryminału rozpocznie głośne czytanie Agathy Christie w wykonaniu Olgi Bołądź, Wojciecha Pszoniaka i Roberta Więckiewicza. Ten wyjątkowy wstęp zapoczątkuje całą serię niecodziennych wydarzeń, pośród których coś dla siebie znajdą czytelnicy w każdym wieku.


Bogaty program obejmuje między innymi spotkania literackie z zagranicznymi gwiazdami kryminału: Tess Gerritsen, Pierre’em Lemaitre’em i Peterem Robinsonem,Charlotte Link, Chrisem Carterem i Jensem Lapidusem. W tym miejscu warto przypomnieć, że w tym roku Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru odbierze francuski pisarz i scenarzysta Pierre Lemaitre, autor serii powieści kryminalnych Peter Robinson oraz amerykańska pisarka Tess Gerritsen.


Czytelnicy mogą także liczyć na spotkania z polskimi autorami. Zgodnie z programem  Marcin Wroński zmierzy się z Ryszardem Ćwirlejem w pojedynku dżentelmenów, Katarzyna Puzyńska i Remigiusz Mróz zdradzą, jak to jest być pięknym, młodym i bogatym, a Marta Guzowska zaprezentuje nową powieść. Ponadto ponownie odbędzie się starcie jurorów i publiczności z nominowanymi do Nagrody Wielkiego Kalibru, odbędą się kryminalne koncerty, gry miejskie, i atrakcje dla najmłodszych.


Międzynarodowy Festiwal Kryminału jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.


Więcej informacji na stronie: http://www.wroclaw2016.pl/13.-miedzynarodowy-festiwal-kryminalu

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl