Dzień Babci i Dziadka - książki na prezent

Obrazek artykułu
Dokładnie 21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, a 22 Dzień Dziadka, dlatego już teraz powinniśmy wybrać książkowe podarki, które wywołają uśmiech na twarzy każdego seniora.

Na podarki najczęściej wybieramy kosmetyki, perfumy i słodycze, dlaczego? Ponieważ są to najbardziej „bezpieczne” prezenty, dla wszystkich, którzy tak naprawdę nie wiedzą co wręczyć bliskiej osobie. Niestety oklepane, przewidywalne, i mało atrakcyjne drobiazgi tak naprawdę nie cieszą i nie zaskakują.


Oczywiście możemy wręczyć także piękne kwiaty, ale choć będą przyjemną ozdobą szybko zwiędną nie pozostawiając po sobie śladu. Co w takim razie sprawdzi się w roli doskonałego prezentu? Zdaje się, że najlepszym prezentem na Dzień Babci i Dziadka stanie się książka. Właściwie dobrana lektura wywoła bowiem szczery uśmiech na twarzy i umili wiele chwil.

 

Wszystkim seniorom polecamy lekturę książki „Bankiet wysuszonych kasztanów” autorstwa Joanny Stańdy, która dowodzi, że starość, która prędzej, czy później dotknie każdego z nas może być niezapomnianym etapem życia. Główne bohaterki, cztery bardzo wyjątkowe seniorki, którym  przyjdzie spotkać się na oddziale geriatrycznym, przekonają nas, że starość jest w pełni naturalnym etapem życia, który choć trudny, bywa także pełen wrażeń. Ta książka to  prawdziwa pochwała życia „tu i teraz”.Doskonałą lekturą, która ucieszy każdą babcię i dziadka  jest także książka  Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej - "Pani Nela z Saskiej Kępy". Niepodważalnym atutem pozycji pozostaje uniwersalna treść i autentyczni bohaterowie. Fabularyzowana opowieść o tytułowej pani Neli, czyli Anieli Bińkowskiej  która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe życie, porusza do głębi. Wątki opisane w książce sprawiają bowiem, że jedynie od czytelnika zależy, czy potraktuje lekturę jako książkę o miłości, i o niezwykłej kobiecie obdarzonej ogromną siłą charakteru, czy jako pozycję o losach ludzi żyjących zaraz po wojnie lub o Warszawie i  Saskiej Kępie.
Pamiętajmy również, że najważniejsza wartość to zdrowie, które potrafi szwankować w podeszłym wieku. Poradniki: "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów" i "Jak leczyć osteoporozę?", napisane przez uznanego reumatologa, internistę i homeopatę - dr Jarosława Niebrzydowskiego, pomogły wielu chorym, oznacza to, że ksiazki te mogą pomóc także Twoim bliskim!


       


Oczywiście nie możemy zapominać, że każda babcia jest 100% kobietą, dlatego książkowego podarku powinniśmy poszukiwać w dziale literatury dla kobietMożliwe, że starość to najlepszy czas, by przeżyć niezapomniany romans, a wtedy doskonałą lekturą okażą się książki Marty W. Staniszewskiej: „Nigdy cię nie zapomniałam” i „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Te nasycone erotyzmem powieści dowodzą, że miłość potrafi przezwyciężyć każdą trudność.


      


Jeżeli natomiast uznamy, że chcielibyśmy wybrać książkę, która zapewni jeszcze więcej wrażeń, godna polecenia pozostaje seria Ciszy Alicji Masłowskiej Burnos. Zarówno część pierwsza zatytułowana – „Nie wchodź w moją ciszę”, jak i cześć druga – „Odprowadzam ciszę”, pozwala bowiem wkroczyć w przestrzeń dramatu psychologiczno – erotycznego, który czyta się z zapartym tchem.

Wybierając książkę dla dziadka przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na książki popularnonaukowe oraz literaturę faktu. Panowie w każdym wieku cenią sobie przecież rzetelne informacji pozwalające poszerzać horyzont.


Trafionym prezentem będą z całą pewnością książki autorstwa Aleksandra Janowskiego, w tym na szczególną uwagę zasługuje autobiograficzny trylogia „Tłumacz”, który ukazuje niezwykłą, pełną niespodziewanych zdarzeń drogę tłumacza rządowego. Warto wiedzieć, że cykl zawiera między innymi opisy wyjazdów służbowych, czy sytuacji, w których autorowi było dane spotkać się z takimi osobami jak: Edward Gierek, Leonid Breżniew, Wojciech Jaruzelski, czy Fidela Castro.
Na pewno każdy dziadek będzie zachwycony mogąc poznać „Sekrety umarlaków” Jonathana Graya, czyli tajemnice dawnych, nieznanych wielu cywilizacji, które pozostawiły po sobie cenne wskazówki, z których współcześni powinni wyciągać wnioski. Lekturą niezapomnianą okażę się również pozycja Artura Sroki – „Giganci i anioły upadłe Zakazane fakty”, po raz pierwszy czytelnicy zyskują bowiem dostęp do informacji, które mogą zmienić nasz sposób postrzegania świata.
Wszystkie książki polecane na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka do kupienia TUTAJ 


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl