"Dusza z ciała wyleciała" - nowa książka Ojca Leona

Obrazek artykułu
Długo oczekiwana premiera Wydawnictwa Tyniec już za kilka dni trafi do księgarń. „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko” to zbiór dwunastu rozmów, które Łukasz Wojtusik przeprowadził z ojcem Leonem Knabitem. O czym dyskutują?

Nie szukajcie w tej książce prostych recept na trudne problemy, ale raczej pytań, które pomogą wam zmienić sposób myślenia o życiu, starości i śmierci (Szymon Hiżycki OSB)

 

Dlaczego umieramy, po co? Czy śmierć może być godna? Po co istnieje cierpienie? Co powiedzieć matce, która straciła dziecko? Co myśleć o samobójcach? Czy żałoba może być na pokaz? Czy ojciec boi się śmierci? - to tylko niektóre z pytań pojawiających się podczas spotkania laika z zakonnikiem.

 

Księża i zakonnicy bywają nudni. Rozmowy z nimi czasem jeszcze bardziej nudne i banalne. Rozmowa Łukasza Wojusika z o. Leonem Knabitem nie jest ani nudna, ani tym bardziej banalna. Szczerze polecam.(Grzegorz Kramer SI)

 

Do pracy nad książką „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko” udało się nam zaprosić Adama Golca, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów.


 

Adam maluje czernią i bielą, sprawdza paletę barw między tymi kolorami. Wiedziałem, że po swojemu opowie i dokona rytuału, znajdzie miejsca śmiertelne, złoży z nich historię. Był w Tyńcu, szukał, sprawdzał, czy uda się klasztor pokazać intymnie. Wreszcie przysłał mail: „Oto coś dla Ciebie”. Wciąż nie wiem, czemu Adam Golec, jeden z najlepszych fotografów w Polsce, zgodził się. Efekty jego pracy przekazuję dalej – z moją wielką wdzięcznością (Łukasz Wojtusik)

 

Adam Golec jest autorem zdjęcia okładkowego oraz autorskiego fotoreportażu, który jest integralną częścią książki „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko”.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy