Druga edycja konkursu Jasnowidze

Obrazek artykułu
Pierwsza edycja konkursu Jasnowidze okazała się sukcesem. Teraz Wydawnictwo Dwie Siostry ogłasza drugą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci.
Liczba nadesłanych prac konkursowych przekroczyła najśmielsze oczekiwania - przyszło ich ponad 520, a wśród zgłoszeń znalazło się wiele intrygujących projektów. 

Dziś można już podziwiać materialne efekty konkursu. Nagrodzone projekty ukazują się w postaci książek konkursowych: pierwsza z nich – nagrodzona przez jury międzynarodowe Kawalerka Weroniki Przybylskiej została wydana na początku roku. Druga (a być może także kolejne) ukaże się w najbliższych miesiącach. Trzy inne książki – Zakątki Michaliny Rolnik oraz Okularki Król Ewy Madeyskiejzilustrowane przez finalistkę Jasnowidzów Kasię Matyjaszek – powstały dzięki współpracy, jaką wydawnictwo nawiązało z wyróżniającymi się uczestnikami konkursu.

Najciekawsze nadesłane projekty złożyły się na interaktywną wystawę pokonkursową, która krąży po całej Polsce. Przybrała także formę książki aktywnościowej – katalogu konkursowego wydanego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl