Dobre powieści historyczne

Obrazek artykułu
Wielu czytelników poszukuje książek, których fabuła splata płaszczyznę literacką z historyczną. Ubarwione, dawne dzieje stają się niezwykle intrygujące. Dobre powieści historyczne to propozycja dla chcących przeżyć niezapomniane, czytelnicze wrażenia.

Wiele osób przyznaje, że nie przepada za historią jako pełną detali nauką. Oczywiście najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w dziejach ludzkości kojarzy prawie każdy, ale ze znajomością szczegółów jest nieco gorzej. Na etapie nauki w szkole chcąc nie chcąc, wszyscy są zobowiązani poznawać dzieje historyczne. Niestety najczęściej konieczność ta nie jest uważana za przyjemną i atrakcyjną. Na pewnym etapie życia większość z nas docenia jednak historię. Wówczas zaczynamy poszukiwać ciekawych książek historycznych.


Dymorficzna konstrukcja fabuły powieści historycznych sprawia, że każdy może znaleźć książkę, która go zaciekawi. Płaszczyzna historyczna łączy się z literacką, nadając pozycji unikalny charakter. Oczywiście w zależności od podgatunku, zamysłu autora i celu dzieła, stosunek tych dwóch przestrzeni bywa różny. Obok wnikliwych opisów „wycinków” z historii, dzieł pamiętnikarskich, czy biograficznych  znajdziemy nawet powieści historyczno-fantastyczne.


Dobre powieści historyczne intrygują i zapewniają silne wrażenia. Opisywane dzieje pozwalają odczuć klimat minionych zdarzeń. Okazuje się, że ogromną popularnością cieszą się historie o niezwyciężonych wojownikach, rycerzach i toczonych przez nich bojach. Niezłomni bohaterowie po prostu nie tracą na popularności.


Książki z wątkami wojennymi

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-z-watkami-wojennymi


Dobre powieści historyczne obrazowo opisują burzliwe historie. Na pierwszy plan zawsze musi wysuwać się bohater, który będzie „napędzał” akcję. Śledzenie jego losów musi gwarantować pełne napięcia, przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji chwile.


Książki oparte na faktach historycznych

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-oparte-na-faktach-historycznych


Gniewomir jest głównym bohaterem jednych z najlepszych powieści historycznych. Jego historia intryguje. Nie brakuje w niej wątków wojennych, tajemnic, odniesień do prawdziwych wydarzeń historycznych i oczywiście miłości. Każdy, nawet najbardziej zatwardziały wojak ma bowiem serce umiejące kochać.


„Ścieżka Gniewomira” to powieść historyczna, która rozpoczyna historię tego niezłomnego bohatera. Zaskoczy nas jego pełen niebezpieczeństw i wyzwań los.  Fabuła pozwoli nam przenieść się do roku 1050 na treny niewielkiej miejscowości położonej nieopodal Gniezna. Stary, doświadczony wojownik Oli Egilsson przystąpi do spowiedzi. Szybko okaże się, że to właśnie on, nie bez przyczyny nosi przydomek Gniewomir. Aby zdobyć taki tytuł, musiał zasłynąć ze swych śmiałych, gniewnych czynów.


Wyznania Gniewomira spisze ksiądz Anzelm. Z należytą dokładnością sporządzi on swego rodzaju dzieło historyczne ukazujące trudną ścieżkę Egilssona. Sięgając po książkę, będziemy mogli zgłębiać te pasjonujące zapiski. Powieść opisuje pierwsze, pełne niebezpieczeństw dwadzieścia lat życia Gniewomira.


„Ścieżka Gniewomira” – pasjonująca powieść historyczna

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/sciezka-gniewomira-pasjonujaca-powiesc-historyczna


Najprawdopodobniej Oli Egilsson  przyszedł na świat w roku 980 w niewielkiej chacie, wzniesionej na skalnym klifie nieopodal miejscowości Egilsgard. Jego korzenie są imponujące. Ojciec, norweski Wiking to powód do dumy, choć matka niewolnica nie pozwala mówić o pełni rodzinnego szczęścia. Różnice kulturowe potrafią dzielić, a skoro ojciec wznosi modły do Thora i Odyna, a rodzicielka skrycie wyznaje chrześcijaństwo, rozłam jest oczywisty. Budzi się jednak pytanie, na kogo wyrósł Oli?


Książka do nabycia na stronie:  http://www.psychoskok.pl/produkt/sciezka-gniewomira


„Wyprawa Gniewomira” to kontynuacja historii. Jest to powieść historyczna, która świetnie łączy prawdziwe wydarzenia historyczne z literacką fikcją. Obie płaszczyzny uzupełniają się, tworząc pasjonującą opowieść. Będzie intrygująco, a momentami bardzo niebezpiecznie. Gniewomir jest rosłym, młodym mężczyzną, który, gdy zachodzi taka konieczność, potrafi dowieść swej siły.


Wraz z Gniewomirem będziemy próbować radzić sobie w XI wieku. To niespokojny, pełen niebezpieczeństw czas. Na szczęście Oli posiada na tyle wiedzy i życiowych doświadczeń, że naprawdę świetnie sobie radzi. Wielokrotnie wybywa do odległych krain i bez obaw stara się sięgać po to, czego zapragnie.


Gniewomir układa sobie życie na terenach słowiańskich. To tu spotka piękną Welewitke i będzie wiernie służył księciu Bolesławowi. Zgodnie z zasadami będzie wypełniał wolę władcy. Właśnie dlatego, gdy książę rozkaże mu wyruszyć na wybrzeże, aby założyć tam gród Gniewograd, wykona polecenie. Jego domostwo stanie się imponujące. To w nim zazna spokoju i będzie cieszył się wciąż powiększającą się rodziną. Zycie wojaka nigdy nie jest jednak sielanką, więc trzeba liczyć się z zagrożeniami. W najmniej spodziewanym momencie ukochana Gniewomira zostanie porwana i uwięziona na wyspie piratów. Trudno przewidzieć także, jak zakończy się wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Gniewomira.


Książka do nabycia: http://www.psychoskok.pl/produkt/wyprawa-gniewomira


Książki historyczne, bez względu na to, do jakiego podgatunku się zaliczają, naprawdę warto czytać. Dzięki nim dawne dzieje nabierają nowego, pełniejszego znaczenia. To szansa, by na nowo docenić siłę historii i dostrzec ją w nieco innym, bardziej atrakcyjnym świetle.


 Dobre powieści historyczne znajdziemy na stronie:

 http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/historyczne


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy