Dobre powieści historyczne

Obrazek artykułu
Wielu czytelników poszukuje książek, których fabuła splata płaszczyznę literacką z historyczną. Ubarwione, dawne dzieje stają się niezwykle intrygujące. Dobre powieści historyczne to propozycja dla chcących przeżyć niezapomniane, czytelnicze wrażenia.

Wiele osób przyznaje, że nie przepada za historią jako pełną detali nauką. Oczywiście najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w dziejach ludzkości kojarzy prawie każdy, ale ze znajomością szczegółów jest nieco gorzej. Na etapie nauki w szkole chcąc nie chcąc, wszyscy są zobowiązani poznawać dzieje historyczne. Niestety najczęściej konieczność ta nie jest uważana za przyjemną i atrakcyjną. Na pewnym etapie życia większość z nas docenia jednak historię. Wówczas zaczynamy poszukiwać ciekawych książek historycznych.


Dymorficzna konstrukcja fabuły powieści historycznych sprawia, że każdy może znaleźć książkę, która go zaciekawi. Płaszczyzna historyczna łączy się z literacką, nadając pozycji unikalny charakter. Oczywiście w zależności od podgatunku, zamysłu autora i celu dzieła, stosunek tych dwóch przestrzeni bywa różny. Obok wnikliwych opisów „wycinków” z historii, dzieł pamiętnikarskich, czy biograficznych  znajdziemy nawet powieści historyczno-fantastyczne.


Dobre powieści historyczne intrygują i zapewniają silne wrażenia. Opisywane dzieje pozwalają odczuć klimat minionych zdarzeń. Okazuje się, że ogromną popularnością cieszą się historie o niezwyciężonych wojownikach, rycerzach i toczonych przez nich bojach. Niezłomni bohaterowie po prostu nie tracą na popularności.


Książki z wątkami wojennymi

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-z-watkami-wojennymi


Dobre powieści historyczne obrazowo opisują burzliwe historie. Na pierwszy plan zawsze musi wysuwać się bohater, który będzie „napędzał” akcję. Śledzenie jego losów musi gwarantować pełne napięcia, przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji chwile.


Książki oparte na faktach historycznych

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-oparte-na-faktach-historycznych


Gniewomir jest głównym bohaterem jednych z najlepszych powieści historycznych. Jego historia intryguje. Nie brakuje w niej wątków wojennych, tajemnic, odniesień do prawdziwych wydarzeń historycznych i oczywiście miłości. Każdy, nawet najbardziej zatwardziały wojak ma bowiem serce umiejące kochać.


„Ścieżka Gniewomira” to powieść historyczna, która rozpoczyna historię tego niezłomnego bohatera. Zaskoczy nas jego pełen niebezpieczeństw i wyzwań los.  Fabuła pozwoli nam przenieść się do roku 1050 na treny niewielkiej miejscowości położonej nieopodal Gniezna. Stary, doświadczony wojownik Oli Egilsson przystąpi do spowiedzi. Szybko okaże się, że to właśnie on, nie bez przyczyny nosi przydomek Gniewomir. Aby zdobyć taki tytuł, musiał zasłynąć ze swych śmiałych, gniewnych czynów.


Wyznania Gniewomira spisze ksiądz Anzelm. Z należytą dokładnością sporządzi on swego rodzaju dzieło historyczne ukazujące trudną ścieżkę Egilssona. Sięgając po książkę, będziemy mogli zgłębiać te pasjonujące zapiski. Powieść opisuje pierwsze, pełne niebezpieczeństw dwadzieścia lat życia Gniewomira.


„Ścieżka Gniewomira” – pasjonująca powieść historyczna

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/sciezka-gniewomira-pasjonujaca-powiesc-historyczna


Najprawdopodobniej Oli Egilsson  przyszedł na świat w roku 980 w niewielkiej chacie, wzniesionej na skalnym klifie nieopodal miejscowości Egilsgard. Jego korzenie są imponujące. Ojciec, norweski Wiking to powód do dumy, choć matka niewolnica nie pozwala mówić o pełni rodzinnego szczęścia. Różnice kulturowe potrafią dzielić, a skoro ojciec wznosi modły do Thora i Odyna, a rodzicielka skrycie wyznaje chrześcijaństwo, rozłam jest oczywisty. Budzi się jednak pytanie, na kogo wyrósł Oli?


Książka do nabycia na stronie:  http://www.psychoskok.pl/produkt/sciezka-gniewomira


„Wyprawa Gniewomira” to kontynuacja historii. Jest to powieść historyczna, która świetnie łączy prawdziwe wydarzenia historyczne z literacką fikcją. Obie płaszczyzny uzupełniają się, tworząc pasjonującą opowieść. Będzie intrygująco, a momentami bardzo niebezpiecznie. Gniewomir jest rosłym, młodym mężczyzną, który, gdy zachodzi taka konieczność, potrafi dowieść swej siły.


Wraz z Gniewomirem będziemy próbować radzić sobie w XI wieku. To niespokojny, pełen niebezpieczeństw czas. Na szczęście Oli posiada na tyle wiedzy i życiowych doświadczeń, że naprawdę świetnie sobie radzi. Wielokrotnie wybywa do odległych krain i bez obaw stara się sięgać po to, czego zapragnie.


Gniewomir układa sobie życie na terenach słowiańskich. To tu spotka piękną Welewitke i będzie wiernie służył księciu Bolesławowi. Zgodnie z zasadami będzie wypełniał wolę władcy. Właśnie dlatego, gdy książę rozkaże mu wyruszyć na wybrzeże, aby założyć tam gród Gniewograd, wykona polecenie. Jego domostwo stanie się imponujące. To w nim zazna spokoju i będzie cieszył się wciąż powiększającą się rodziną. Zycie wojaka nigdy nie jest jednak sielanką, więc trzeba liczyć się z zagrożeniami. W najmniej spodziewanym momencie ukochana Gniewomira zostanie porwana i uwięziona na wyspie piratów. Trudno przewidzieć także, jak zakończy się wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Gniewomira.


Książka do nabycia: http://www.psychoskok.pl/produkt/wyprawa-gniewomira


Możemy być pewni, że to nie koniec. 


 „Służba Gniewomira” to dalsza część losów nieustraszonego jarla Gniewomira. Bohater ponownie będzie musiał dowieść siły swojego charakteru. Właśnie powraca on z dalekiej wyprawy. Liczy na chwilę wytchnienia i rodzinny spokój. Niestety, za moment wszystko się skomplikuje. Córka Gniewomira nawiązała niebezpieczny kontakt z księciem Bolesława. On sam zostanie natomiast wezwany przez Knuta, któremu swego czasu złożył zobowiązującą przysięgę. Właśnie dlatego nie ośmieli się odmówić wyprawy do Anglii i walki o Londyn. Po zakończeniu tej misji będzie musiał wyruszyć do krainy swojej matki. Tam ma stanąć przed obliczem nowego króla Norwegii.


Książka do nabycia na stronie:

http://tylkorelaks.pl/873-sluzba-gniewomira.html


Ta podróż odmieni jego życie. Napotka bowiem tajemniczą Dagmarę, a także wojownika, który powrócił z krainy topielców. Przyjdzie czas, gdy Gniewomir będzie musiał zastanowić się, po której stronie stanąć. Lepiej, żeby dokonał właściwego wyboru, bo jego rodzina jest w niebezpieczeństwie.


Było pewne, że perypetie Gniewomira nie dobiegły końca. Los nigdy nie oszczędzał przecież tego zacnego jarla. Pokonywanie kolejnych wyzwań zdaje się jego przeznaczeniem. "">" style="font-size:12pt">Misja Gniewomira” dowodzi, że dzielny wiking jeszcze długo nie zazna spokoju. Tym razem dynamiczną akcję napędza wikińsko-polsko-skandynawsko-angielska awantura tocząca się w czasach Bolesława Chrobrego. Co istotne, spór będzie toczyć się z udziałem władcy.

Ta już czwarta część przygód jarla Gniewomira Egilsona naszpikowana jest nieprzewidywanymi zwrotami akcji. Za bohaterem podążymy z ziem polskiego Pomorza Zachodniego, aż do Dani, Szwecji i Finlandii. Oczywiście ową wyprawę zgodnie z mentalnością Wikingów zwieńczy próba podboju Wysp Brytyjskich. O tym, jak przebiegnie ta akcja dowiemy się w trakcie lektury. Mnogość świetnie opisanych wątków buduje niewiarygodne napięcie. Grozą powieje, gdy ujawnione zostaną zakulisowe knowania możnych tego świata oraz polityczne mordy.


Ta powieść historyczna gwarantuje wielkie emocje. Oczywiście nie tylko te budzące niepokój, ponieważ tło dopełniają romanse, miłosne uniesienia, sagi skandynawskie oraz polskie i angielskie legendy.


Ta książka jest dostępna na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/misja-gniewomira/Książki o wikingach cieszą się popularnością, dlatego wciąż pojawiają się kolejne. Wiadomym jest, że każdy wiking dba o swój honor i bezpieczeństwo ważnych postaci. Jarl Gniewomir Egilsson wielokrotnie dowiódł swojego męstwa. Tym razem jednak poddana próbie zostanie “Wierność Gniewomira. Waleczny bohater zostanie powiernikiem Bolesława Chrobrego. Będzie się działo. To już 5 odsłona powieści przygodowo – historycznej. Autor, Piotr Skupnik ponownie połączył literacką fikcję z faktami historycznymi. Wartka akcja i dokładnie opisane sceny dawnych sporów, sprawiają, że tą książkę czyta się z zapartym tchem. 

Dreszcze pojawią się, kiedy Knut Wielki – król Duńczyków i Anglików – nie daje wojowi spokoju, ponieważ żąda, aby Pan Gniewogradu oddał mu Norwegię.

Książka do nabycia na stronie:

https://www.psychoskok.pl/produkt/wiernosc-gniewomira/


Książki historyczne, bez względu na to, do jakiego podgatunku się zaliczają, naprawdę warto czytać. Dzięki nim dawne dzieje nabierają nowego, pełniejszego znaczenia. To szansa, by na nowo docenić siłę historii i dostrzec ją w nieco innym, bardziej atrakcyjnym świetle.


 Dobre powieści historyczne znajdziemy na stronie:

 http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/historyczne


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl