Dlaczego warto uczyć się dzieci programowania?

Obrazek artykułu
Szkoły oferujące kodowanie dla dzieci rosną jak grzyby po deszczu w praktycznie każdym mniejszym i większym mieście. W Internecie można odnaleźć też kursy online czy darmowe narzędzia edukacyjne pomagające najmłodszym w poznaniu sztuki tworzenia programów. Dlaczego nagle pojawiło się tak dużo możliwości? Odpowiedź jest prosta. Bo warto postawić na kurs programowania dla dzieci od najmłodszych lat!

Co rozwija kurs programowania dla dzieci?


Nie ma tu jednego hasła, które definiuje szereg umiejętności, jakie otrzymuje dziecko dzięki nauce kodowania. Psychologowie i pedagodzy wskazują na rozwój wielu obszarów mózgu w tym tych odpowiedzialnych za kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności komunikacyjne. Ponadto nauka kodowania dla najmłodszych rozbudza w nich hobby, a nawet pasję, która może zaowocować długotrwałym jej rozwojem przez całe życie.Czy opłaca się być programistą?


Obecnie, jak i na podstawie prognoz odpowiedzią jest Tak i to pisane wielką literą. W tej chwili na rynku jest ogromny niedobór programistów, a szacuje się, że przeciągu najbliższej dekady powstanie na rynku luka niemalże nie do zapełnienia. Już w tej chwili programiści zarabiają dużo ponad średnie zarobki, a logiczne jest, że im większy będzie na nich popyt, tym ich umiejętności będą znacznie lepiej wyceniane.


Można sobie zadać tutaj pytanie, czy zajęcia dodatkowe dla dzieci w jakiś sposób pozwolą stać im się profesjonalnymi programistami w przyszłości – w dorosłym życiu?

Rozwój od małego.


Zdecydowanie nauka programowania dla dzieci to coś, co pozwala im rozwijać pasję. Obecnie programiści to zawód, który niekoniecznie definiowany jest poprzez odpowiednie wykształcenie, ale właśnie doświadczenie poparte pasją i często samodzielnie zdobytymi kompetencjami. Cenieni programiści to coraz częściej już wyjątkowo młodzi ludzie, którzy rozwijali się od najmłodszych lat w zaciszu swojego domu, poprzez naukę online i korzystając z dostępnych dla młodych kursów programistycznych w pozaszkolnych ośrodkach. Rozwój umiejętności koderskich „od małego” jest także doceniane przez ogół społeczeństwa, a niektóre kraje już teraz stawiają na dostęp do nauki programowania w szkołach podstawowych i dalej…


Jedno jest pewne, rozwój w tym kierunku od najmłodszych lat pozwala na podarowanie dziecku przyszłości, za którą nie raz będzie nam wdzięczne.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku