Dlaczego warto korzystać z bazy telefonów w zdobywaniu leadów?

Obrazek artykułu

Dlaczego warto korzystać z bazy telefonów w zdobywaniu leadów?

Prowadzisz przedsiębiorstwo, którego liczba klientów od pewnego czasu stoi w miejscu lub tylko nieznacznie wzrasta? Pamiętaj, że telemarketing to wciąż bardzo popularna i zarazem skuteczna  metoda pozyskiwania nowych leadów, czyli – mówiąc prościej – osób i firm, które w przyszłości mogłoby zdecydować się na zakup oferowanych przez Twoją markę produktów bądź usług. Dlaczego więc warto korzystać z baz telefonów w poszukiwaniu wspomnianych leadów? O tym piszemy poniżej.


Baza numerów telefonów – dlaczego warto zadbać, by była jak największa?

Baza numerów telefonów może być rozbudowywana i aktualizowana w obecnych czasach na różne sposoby. Jednym z nich jest np. prośba o podanie ciągu określonej liczby cyfr przez osobę bądź firmę dokonującą zakupu danego produktu lub usługi z Twojej oferty przez Internet. Jeśli to zrobisz, zachowując jednocześnie każdy kolejny numer, po pewnym czasie będziesz mógł to odpowiednio wykorzystać. W jaki sposób? Dzwoniąc z propozycją ponownego skorzystania z Twoich usług czy przedstawienia nowej oferty. Telemarketing pozwala przeprowadzać ten proces szybko i często, a dodatkowo charakteryzuje się wieloma innymi zaletami.


Telemarketing – jak wykorzystać go do budowania swojej marki?

Jak wiadomo, rozmawiając z inną osobą przez telefon można przedstawić jej swoje usługi znacznie bardziej atrakcyjnie, niż np. wysyłając „suchego” maila, który często musiałby być przecież wyjątkowo długi, aby objaśnić wszelkie zagadnienia związane z danym produktem lub usługą. Poza tym za pośrednictwem telefonu łatwiej jest dowiedzieć się czegoś więcej na temat rozmówcy: co skłoniłoby go do skorzystania z Twojej oferty, kiedy byłby skłonny to zrobić itd. Szczególnie gdy rzeczywiście potrafisz rozmawiać z innymi ludźmi, tzn. nie jesteś nachalny, wykonując wiele połączeń w ciągu dnia, potrafisz słuchać tego, co mówi do Ciebie druga osoba, a także potrafisz pozyskiwać cenne informacje w sposób zupełnie niepozorny dla osoby odbierającej połączenie.


Agencja Directan – dlaczego warto zaufać jej, chcąc zdobyć nowych klientów?

Skoro już wiesz, że baza numerów telefonów może okazać się bardzo przydatna w pozyskiwaniu leadów, a telemarketing to wciąż świetny sposób na docieranie do potencjalnie nowych klientów lub przypominanie o sobie dotychczasowym, warto wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Tym bardziej że nie musisz robić tego samodzielnie, lecz możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy agencji Directan, która doskonale wie, na czym polegają krótko opisane przez nas wyżej działania.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl