Dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne?

Obrazek artykułu
Subtelna miłość, czuły dotyk, namiętne pocałunki oraz pełne erotyzmu intymne spotkania. To zdarzenia rozbudzające pozytywne myśli. Może w ten sposób wyjaśnia się, dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne.

Corocznie przeprowadzane badania stanu czytelnictwa w Polsce niezmiennie dowodzą, że kobiety czytają więcej niż mężczyźni. Jest to tendencja, którą można zaobserwować na światowym rynku książki. Co prawda Polacy zbyt rzadko obcują z literaturą, ale w tej nielicznej grupie osób, która deklaruje, że rocznie czyta, choć jedną lekturę, prym wiodą przedstawicielki płci pięknej. Z pewnością wpływa na to niezwykła budowa kobiecego mózgu.


A co najchętniej czytają kobiety?


Skoro wiadomo już, że panie bardzo często obcują z literaturą, warto sprawdzić, co najchętniej czytają kobiety. Taka informacja może posłużyć jako inspirująca wskazówka. Swojego rodzaju podpowiedź, na jakie lektury najlepiej zwracać uwagę. Najpewniej dzięki temu bardzo szybko odnajdziemy pozycje, którą zechcemy poznać bliżej. Ilość książek, które znajdują się na rynku, sprawia, że przedstawiciele obu płci decydują się na dobór publikacji z najróżniejszych gatunków literackich. Trudno wskazać konkretne tytuły, ale okazuje się, że w czasie, kiedy faceci zachwycają się mocną sensacją, panie dobierają sobie piękne powieści obyczajowe oraz emocjonujące, inspirowane prawdziwym życiem historię, a także zmysłowe romanse. W tym miejscu trzeba podkreślić, że kobiety najchętniej czytają książki polecanych, polskich autorów. Książki o kobietach pisane przez kobiety dostępne są TUTAJ


Dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne?


Serca oraz umysły pań poruszają emocjonujące treści. W końcu damy są niebywale empatyczne i skłonne do cennych refleksji. Nie powinno więc dziwić, że romanse zawsze zajmują wysoką pozycję w rankingu książek kobiecych. Kobiety od dawna lubią czytać powieści romantyczne i najpewniej nie prędko się to zmieni. W końcu autorzy wychodzą naprzeciw damskich oczekiwań. Tym sposobem pojawił się „Piękny", który kusi wyglądem oraz sposobem bycia. Oczarować potrafi także „On", trzeba jednak uważać, bo ten wyśmienity kochanek ma psychopatyczną naturę. Dobrze, że dzięki książkom, bezpiecznie można doświadczać nawet największych niebezpieczeństw.


                                                          

                     http://www.psychoskok.pl/produkt/piekny-druk/                                          http://www.psychoskok.pl/produkt/on/                                        


Dla kobiet najważniejsza jest miłość


Uczuć, których doświadcza każdy człowiek, jest naprawdę sporo. Wiele z nich klasyfikowanych jest jako emocja skomplikowana, trudna lub przykra. Na całe szczęście tuż obok odczuć nieprzyjemnych znajdują się te, które okazują się pozytywne i wręcz przyjemne. Kobiety uważają, że najważniejsza emocja to miłość. Zarówno ta łącząca partnerów, jak i rodzicielska i przyjacielska. A wszystkie te odmiany kochania znajdują się w tak lubianych przez damy romansach. Powieści romantyczne często poruszają temat uczuć w związkach MM i LGBT. To bardzo aktualna, budząca kontrowersje tematyka. Poznawanie jej wyczula, dowodząc, że kochanie drugiej osoby miewa przeróżne oblicza. O miłości pięknie opowiadają książki, które pokochacie – sprawdź


Jakie korzyści niesie ze sobą czytanie powieści romantycznych?


Już sporo czasu temu naukowcy, lekarze i psycholodzy udowodnili za pomocą badań klinicznych, że czytanie książek dla przyjemności stanowi zdrową dla mózgu aktywność. Dzięki niej zmniejsza się, chociażby ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, czy doświadczenie przedwczesnego zespołu demencyjnego. To bardzo ważne zalety czytania książek, z których może skorzystać każdy. Okazuje się jednak, że nie każda lektura wykazuje iście zdrowotne właściwości. Sięganie po horrory, thrillery, czy brutalną literaturę faktu może wywoływać przeżycie efektu Katharsis, ale nie każdemu spodobają się te szokujące doznania. Lekkie, przyjemne w odbiorze pozycje zawsze natomiast umożliwiają doświadczanie pozytywnych emocji, a w tej grupie mieszczą się romanse. Warto wymienić kilka najistotniejszych zalet powieści romantycznych:


Czytanie powieści romantycznych rozładowuje napięcie nerwowe, a tym samym stanowi doskonałe remedium na stres. W efekcie uzyskana zostaje głęboka relaksacja.

Poznawanie historii opisanych w powieściach romantycznych rozczula, uwrażliwiając na tematykę damsko-męskich relacji. Jak wiadomo, wszystkie związki mają swoje wzloty i upadki. Doświadcza tego każda para, pięknie mówią o tym romanse.


Czytanie powieści romantycznych umożliwia eskapizm. Innymi słowy, za sprawą pełnej miłosnych wątków lektury, można na moment uciec od rzeczywistości.


Czytanie książek romantycznych intensywnie pobudza wyobraźnię. Poznawanie przepełnionych niuansami miłosnymi opowieści skłania do snucia wyobrażeń na temat wyglądu opisanych detali. To w nich może być ukryty zmysłowy przekaz.


Czytanie powieści romantycznych, uczy sztuki kochania. Wielu autorów dokłada starań, aby w łatwy do wyobrażenia sposób opisać nawet najintymniejsze sytuacje. Poznane w ten sposób zachowania kochanków mogą być podpowiedzią, którą warto wykorzystać we własnym życiu.


Czytanie romansów rozbudza pożądanie. W trakcie zapoznawania się z pełną erotyzmu treścią pobudzony zostaje apetyt na bliskość. Tą najpiękniejszą można zrealizować w ramionach partnera.

Korzyści wynikających z obcowania z romantyczną literaturą wymienić można o wiele więcej, ale te wskazane powyżej wydają się doskonale podkreślać niezwykłość tego gatunku literackiego.


Czy czytanie powieści romantycznych może negatywnie wpływać na stałe związki?


To pytanie, które często zadają panowie, obawiający się, że ich partnerka, po poznaniu treści kilku płomiennych romansów, zacznie oczekiwać od nich zachowań prezentowanych przez męskich bohaterów literackich. Nie można się dziwić tym obawom, bo w literackiej, romansowej przestrzeni występują idealni kochankowie, dla których najważniejsza jest ukochana dama. Panie doskonale jednak wiedzą, że to jedynie przyjemne fantazje, których nie da się zrealizować w prawdziwym, pełnym problemów życiu. Nie istnieje więc możliwość, b czytanie romansów miało negatywny wpływ na stałe związki. Co najwyżej, zaczytywanie się w takowych treściach, jest w stanie rozochocić czytelniczkę/czytelnika do intymnych spotkanie. A taką sytuację można potraktować jako zaletę mogącą pozytywnie, a nie negatywnie wpływać na jakiekolwiek relacje partnerskie.


Psychologia pozytywnie ocenia czytanie powieści romantycznych.


Psychologowie jednoznacznie stwierdzają, że czytanie jakichkolwiek książek niesie ze sobą szereg korzyści. Dzięki literaturze można bowiem bez konsekwencji przeżywać każde zdarzenie. Powieści romantyczne pełne są wątków miłosnych, opisów intymnych scen, pojawia się w nich motyw zdrady oraz zazdrości. Z założenia historie te zawsze szczęśliwie się kończą. Niosą więc nadzieję, że bez względu na okoliczności nie można tracić wiary w pozytywny rozwój sytuacji. W ten sposób osiągnięte zostaje rozluźnienie, które ułatwia rozwiązywanie wszelkich problemów. Nawet tych, powtarzający się w bliskich relacjach międzyludzkich. Jeżeli ktokolwiek w to wątpi, powinien sprawdzić, dlaczego lubimy czytać powieści romantyczne – Sprawdź


Zaprezentowane powyżej argumenty pozwalają wysnuć zrozumiałe wniosek. Czytanie powieści romantycznych to przyjemna, korzystnie wpływająca na zdolność odczuwania emocji aktywność. Z tego rodzaju lekturami warto więc spędzać wiele wolnych chwil, ci, którzy zapragną większej dawki namiętnych doznań, mogą sięgnąć po książki pełne erotyzmu.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl