Dla niej i dla niego – wybieramy portfel idealny

Obrazek artykułu
Elegancja, klasa i szyk – odpowiednio dobrany portfel może odmienić oblicze osoby, która z niego korzysta. Pozwala on na wyróżnienie się na tle swoich partnerów biznesowych, podkreślenie sznytu używającego go człowieka, stanowiąc jednocześnie przedmiot niezwykle praktyczny. Aby jednak spełnić te założenia portfel – zarówno damski jak i męski – musi być odpowiednio dobrany.

Portfele męski i damskie różnią się wieloma rzeczami, łączy je natomiast jedno – w obu tych grupach znaleźć możemy niezliczoną ilość modeli. Jak wybrać spośród nich? Spróbujmy znaleźć odpowiedź.
Portfel męski – skórzany czy nie?Materiał jest jednym z najistotniejszych punktów przy wyborze portfela. Zasadniczo bez względu na to, dla kogo ten zakup ma być przeznaczony, najlepszym rozwiązaniem jest skóra. Portfele męskie skórzane są o tyle praktyczne, że po pierwsze wyglądają stylowo w każdej sytuacji, jednocześnie pasując do większości ubiorów, a ponadto są również wygodne w eksploatacji. W dużej mierze wynika to z faktu, że portfel taki – pod warunkiem, że jest z ciemnej skóry – jest łatwy do wyczyszczenia i nie brudzi się tak szybko jak portfele z materiału.
Elegancja dla kobietyRównież portfele skórzane damskie stanowią zawsze znakomitą opcję. Wytworne eleganckie kopertówki, niewielkie podkówki na bilon, jak i większe modele w odpowiedniej konfiguracji stanowić mogą znakomite uzupełnienie butów i torebki. Ponadto, odpowiednio dobrany portfel może stanowić odzwierciedlenie kobiecego charakteru – stąd warto dobrać go w taki sposób, aby odpowiadał osobie, która będzie go wyjmować z torebki, płacąc za zakupy, czy poszukując dokumentów.
Jaki rozmiar portfela?Bez względu na to, czy portfel kupować będzie kobieta czy mężczyzna – powinni oni rozważyć, jakiej wielkości ma być ten dodatek. Facet na co dzień ubierający garnitur raczej nie powinien wybierać szczególnie pękatych modeli – ciężko go będzie bowiem schować w marynarce czy delikatnych spodniach, nie powodując zagnieceń. Dużo łatwiej jest w tej sytuacji kobietom – mogą one uzależnić portfel od rozmiaru torebki.
Skórzany portfel – dodatek idealnyCzasem niewielki element potrafi stanowić o sile danej stylizacji. W wielu przypadkach będzie to właśnie portfel. Solidnie wykonany portfel skórzany męski może sugerować, że za tym dodatkiem stoi osoba, która ma szyk i styl Jest to również podpowiedź mówiąca o tym, że w samym portfelu odnajdziemy raczej grubsze nominały. Kobieta z kolei, której portfel wygląda na wytworny i starannie dobrany, to osoba, która zna się na modzie, a jej szafa nie zawiera przypadkowych stylizacji. Bez względu na to, jakie motywy przyświecają zakupowi takiego portfela, warto jednak pamiętać, by nie oddawać pola przypadkowi i poważnie przemyśleć taki zakup.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku