Dla kogo Nobel?

Obrazek artykułu
Każdego roku bukmacherzy starają się wytypować potencjalnego laureata Literackiej Nagrody Nobla. Na tegorocznych listach bukmacherskich widnieją także nazwiska polskich autorów.

Na ogłoszenie zdobywcy Literackiej Nagrody Nobla wszyscy będziemy musieli jeszcze cierpliwie poczekać. Czas oczekiwań można jednak urozmaicić śledzeniem list bukmacherskich, które mają za zadanie wskazać potencjalnego laureata.

 

Podobnież eksperci zajmujący się analizowaniem list bukmacherskich radzą, by koncentrować się na nazwiskach autorów, którzy nieregularnie na nich widnieją.  W tym roku realizacja zadania może jednak okazać się trudna ponieważ na czołówkach bukmacherskich list widnieją nazwiska pisarzy, którzy od lat wskazywani są jako potencjalni laureaci Nobla, jak:


  • Haruki Murakami,
  • Philip Roth,
  • Ismail Kadare,
  • Adonis,
  • Amos Oz.


Na listach bukmacherskich dziać może się jeszcze wiele,  ale najważniejszym zdaje się fakt, że pośród polskich "faworytów" najwyżej plasuje się Adam Zagajewski, choć pod uwagę brana jest także Olga Tokarczyk, i za tych autorów powinniśmy trzymać kciuki.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl