Czy byłym więźniom warto zaufać?

Obrazek artykułu
W życiu można bardzo się pogubić. Okazja potrafi uczynić ze zwykłego człowieka przestępcę. Winny otrzymuję karę, która kiedyś się kończy. A, czy byłym więźniom warto zaufać?

Wszyscy ludzie kryją w sobie zło. W toku nauczania i wychowania uczymy się nad nim panować. Dzięki temu w życiu dorosłym najczęściej radzimy sobie z tłumieniem wewnętrznych, negatywnych popędów oraz emocji. We wzmacnianiu pozytywnego nastawienia do świata udział biorą instytucje kultury oraz inne podmioty zajmujące się płaszczyzną edukacyjno-rozrywkową. Oczywiście nie można tutaj nie wspomnieć o znaczeniu roli czytelnictwa. Czytanie książek obniża poziom stresu, łagodzi napięcia nerwowe oraz koi zmysły. Z myślą o zdrowiu psychicznym warto więc czytać, chociaż 6 minut dziennie.


Rzeczywistość, w której przychodzi nam egzystować, jest naprawdę skomplikowana. Nadmiar obowiązków oraz problemów odbija się na naszym zdrowiu emocjonalnym. W życiu naprawdę można bardzo się pogubić. Jak mówi stare polskie przysłowie "okazjaczynizłodzieja", odnosi się to do możliwości szybkiego, nieoczekiwanego wzbogacenia, czyli kradzieży, ale przecież zbrodnie mają różne oblicza.

"W całym kraju za kratami przebywa dziś ponad 73 tys. więźniów. Co czwarty może tam wrócić po odbyciu kary. To – jak wynika z raportu Ministerstwa Sprawiedliwości – i tak lepiej niż jeszcze trzy lata temu. Co decyduje o tym, że skazani wracają za kraty? Więziennicy nie mają wątpliwości: strach przed wolnością jest prawie tak duży, jak strach przed zamknięciem ".– rzeczpospolita.pl

Sytuacja może uczynić ze zwykłego człowieka przestępcę. Winny otrzymuję karę, która kiedyś się kończy. Czy byłym więźniom warto zaufać?


O braku tolerancji wobec byłych więźniów opowiedziała Grażyna Wieczorek. Główną bohaterką powieści "Marzenia kontrolowane" jest bowiem młoda kobieta o imieniu Blanka, która właśnie opuściła więzienie. Jest, to powieś obyczajowo – przygodowa z wątkiem kryminalnym, więc silnych emocji nie będzie brakować. Z całą pewnością odbiorcy będą zastanawiać się, dlaczego piękna Blanka dopuściła się włamania i rozboju? Powodów można podać kilka. Na jej postępowanie na pewno miała wpływ sytuacja rodzinna, ponieważ Blanka była sierotą. Jej dwaj bracia również nie świecili najlepszym przykładem. Pod uwagę należałoby również wziąć dość skomplikowany charakter Blanki. Oczywiście spekulacje są tutaj zbędne. Tę książkę trzeba przeczytać, aby następnie podjąć się samodzielnych, odważnych rozważań. "Marzenia kontrolowane"– recenzja




"Marzenia kontrolowane" trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo emocjonujący okaże się moment, gdy Blanka po opuszczeniu więzienia i poszukiwaniu nowej drogi, nieoczekiwanie znajdzie testament. Dokument zaświadcza, że Blanka odziedziczyła dom na wsi i ma przyrodnią siostrę. Jej szansa na szczęśliwy żywot nie doczeka się jednak spełnienia. Życie na wsi nie będzie sielanką. Lokalna społeczność nie zaakceptuję Blanki. Jej przeszłość zawsze będzie rzucać na nią cień.


Tę opowieść, warto poznać. Losy Blanki prowadzą do niewiarygodnych zdarzeń. Ostatecznie nastąpi rozwikłanie zapomnianej zagadki wstrząsającego morderstwa.

Lubimy czytać silnie emocjonujące książki. Po prostu w domowym zaciszu czasem chcemy się bać. Szukający więcej, silnych, czytelniczych atrakcji powinni zerknąć na książki o przestępcach, zbrodniach, mafii i skazanych.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl