Czerwiec w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Obrazek artykułu
W czerwcu w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wiele interesujących wydarzeń. W programie między innymi BIBLIOTECZNE SPOTKANIA Z PSYCHOANALIZĄ.

1 – 30 czerwca 2018

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Galeria pod Plafonem, parter

TKANINA UNIKATOWA – STRUKTURY I POWIDOKI

Wystawa prof. Ewy Marii Poradowskiej-Werszler

Artystka mieszka we Wrocławiu od 1946 r. Studiowała w PWSSP (obecnie ASP im. E. Gepperta) we Wrocławiu (dyplom 1967). Stopnie naukowe w dziedzinie sztuk plastycznych uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się sztuką włókna, malarstwem, aranżacją wnętrz, pracą naukowo-dydaktyczną i publicystyką. Swoje prace prezentowała na ponad 80 wystawach indywidualnych i 400 zbiorowych w kraju i na świecie. Była wielokrotnie nagradzana za twórczość artystyczną (m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „Polonia Restituta”; Złota Odznaka ZPAP, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”). Od roku 1978 kieruje założoną przez siebie „Galerią Tkacką na Jatkach” we Wrocławiu; w 1972 r. powołała Grupę Tkacką „10 x TAK”; od 1974 r. jest kuratorem generalnym Festiwalu Sztuki Włókna na Dolnym Śląsku; od 1996 r. patronu-je twórcom Grupy Tkackiej „Wątek”. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego „Polart” w Krakowie i Rady Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Wernisaż 5 czerwca, godz. 18.00. Wstęp wolny!

 

7 czerwca 2018, godz. 17.00

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Czytelnia, II piętro

BIBLIOTECZNE SPOTKANIA Z PSYCHOANALIZĄ

 „Tożsamość ciała”

W czerwcu zapraszamy na odczyt o tym, co posiada każdy z nas. O tożsamości ciała i jej znaczeniu dla człowieka opowie psychoterapeutka Dorota Komuda-Augustyn. Prelegentka podkreśli silne związki między ciałem a umysłem i wyjaśni, jak przebiega wymiana informacji między nimi. Rozważania dotyczyć będą również sposobu, w jaki ciało wpływa na postrzeganie samego siebie oraz tego, jak psychiczny obraz człowieka wpływa na ciało. Wstęp wolny!

 

13 czerwca 2018, godz. 17.00

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

„ISLANDIA” – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM DAMIANEM HADASIEM

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dookoła 7 kontynentów”. Gościem będzie podróżnik Damian Hadaś, który od paru lat kilka miesięcy w roku spędza na Islandii. Z pewnością będzie miał o niej wiele do powiedzenia, bo przemierzał tę wyspę helikopterem i paralotnią, wędrował atrakcyjnymi szlakami, pływał po lagunach lodowcowych, utrwalał na zdjęciach zorzę polarną, a teraz organizuje i pilotuje wyprawy  w te pełne swoistej egzotyki strony.

 

15 – 16 czerwca 2018

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, Biblioteka Niemiecka, I piętro

FANTASTYKA INSPIRUJE

Z okazji zbliżających się Dni Fantastyki Loża Fantastyczna zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowym wydarzeniu, podczas którego będzie można pograć w LARP-y, RPG oraz „planszówki”. Będzie też okazja na rozmowy o tegorocznych Dniach Fantastyki, których organizatorka udzieli wszelkich informacji, opowie o ich programie, zaproszonych gościach i udzieli wszelkich informacji.

 

19 czerwca 2018, godz. 16.30

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, American Corner, II piętro

AMERICAN MOVIE CLUB

„Royal Wedding”

„Królewskie wesele” – film muzyczny z 1951 roku znany głównie ze sceny, w której Fred Astaire pokonuje grawitację i tańczy na podłodze, na ścianach i na suficie. Akcja filmu toczy się w czasie ślubu księżniczki Elżbiety i księcia Filipa.

Wstęp wolny!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku