"Czarna biel" - nowa książka Mariana A. Noconia

Obrazek artykułu
W lipcu nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazała się książka Mariana A. Noconia. "Czarna biel" to pełna emocji i dramatyzmu literatura faktu.

Czarna biel

Tytuł: Czarna biel

Autor: Marian A. Nocoń

ISBN: 978-83-64312-85-4

Format: 135x210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 224 strony + wkładki czarno-białe 16 stron

Cena det.: 29,90 zł

Premiera: 5 lipca 2016 roku

 

Czarna biel to pełna emocji i dramatyzmu literatura faktu. Bohaterka dzieli się z Czytelnikiem opowieścią o swoim życiu od odzyskania przez Polskę niepodległości po czasy współczesne. Szczególne miejsce w jej wspomnieniach zajmuje okres drugiej wojny światowej i Powstania Warszawskiego.


Irena Federowicz podczas Powstania, pracując w Szpitalu Wolskim, była uczestniczką jednego z najtragiczniejszych wydarzeń tamtych dni, jakim była rzeź na Woli. Te dramatyczne chwile odcisnęły swoje piętno na jej przyszłości. Po wojnie skończyła studia medyczne i zamieszkała na Górnym Śląsku.


Przedstawione wspomnienia to osobiste spojrzenie Ireny Federowicz na naszą przeszłość i teraźniejszość oraz okazja do refleksji nad losem ludzi żyjących w warunkach okupacji, Powstania i czasów powojennych.

 

O tej książce piszą:

 

Barbara Gruszka-Zych:

Autor przenosi nas do przeszłości, z talentem rekonstruując historie opowiedziane przez Bohaterkę. Sprawia, że zaprzyjaźniamy się z Panią Ireną - i co najważniejsze - poznajemy jej życiowe mądrości, także te o różnych odmianach strachu, który jednak da się przezwyciężyć.

 

Damian Kopeć (Granice.pl):

Czarna biel to ujęte w zgrabną literacką formę wspomnienia dziewięćdziesięciopięcioletniej kobiety, która wiele w życiu doświadczyła i przeżyła. Pozostaje ona jednym z coraz rzadszych żywych świadków historii.


 

awatar
anonimowy

3 sierpień 2016  o  02:18

serdecznie polecam! lubię opowieści prawdziwe, uczące postaw ludzkich. Więcej takich lektur!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku