Ćwicz się w komunikacji

Okładka
Któż z nas nie ma problemów z komunikacją. Komunikacja oparta na współczuciu jest najskuteczniejszym sposobem rozwiązywania konfliktów i mediacji. Porozumienie Bez Przemocy wykorzystuje świadomość, język i umiejętności komunikacyjne, aby stworzyć ramy, dzięki którym łatwiej nam będzie wyrażać swoje uczucia i potrzeby w sposób jasny i odpowiedzialny.


Proces Porozumienia Bez Przemocy to sposób interakcji z innymi, który obejmuje cztery podstawowe elementy: obserwację, odczuwanie, potrzeby i prośby. Łączy w sobie naukę szczerego wyrażania siebie i szczerego słuchania innych.


Książka „Porozumienie Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga jest jedną z najbardziej wpływowych książek na temat komunikacji. Przedstawia nową metodę komunikacji stosowaną w sytuacjach osobistych lub zawodowych. Dzięki niej nauczymy się słuchać potrzeb innych ze współczuciem i empatią i osiągniemy wzajemnie korzystne rozwiązania dla każdej z zaangażowanych stron. Odkrywamy, jak język, którym się posługujemy, może wzmacniać relacje, budować zaufanie, zapobiegać konfliktom.


Dopełnieniem tej książki są materiały doskonałe do pracy grupowej i indywidualnej o tym samym tytule Porozumienie Bez Przemocy. Ćwiczenia autorstwa Lucy Leu. Praktyczne ćwiczenia przedstawione w tej książce, pomogą wprowadzić w życie proces Porozumienia Bez Przemocy, opracowany przez Rosenberga, potencjalnie zmieniając nasze życie na lepsze. Już nigdy nie spojrzymy na komunikację w ten sam sposób.


Obie książki stosowane razem to doskonałe wademekum do nauczania podstaw Porozumienia Bez Przemocy. Może być użyteczna w pracy indywidualnej oraz grupowej na wszystkich poziomach zaangażowania, by opanować zasady PBP, a także jako podręcznik dla nauczycieli, którzy pragną opracować swój własny kurs PBP. To książka, która pomogła wielu ludziom poprawić umiejętności komunikacyjne. Jest doskonałym źródłem informacji, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności komunikowania się z przyjaciółmi i bliskimi.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl